Bugun...


Çorlu Belediyesi'nden Bir İlk
Çorlu Belediyesi'nden bir ilk daha... Çorlu Belediyesi tamamen yerli üretim olan tel çit üretim makinesini bünyesine katarak üretime başladı. Üretim ile yüzde 45 oranında tasarruf elde edilecek.

facebook-paylas
Tarih: 11-03-2020 14:48
Çorlu Belediyesi'nden Bir İlk
+ -
Reklam

Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesine hizmet verecek olan tel çit üretim makinesi ile tel çit üretimine başladıklarını belirten Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, tel çitlerin özellikle ağaçlandırma çalışmalarının yapıldığı bölgeler, mesire alanları ve spor sahalarının etrafında kullanılacağını söyledi.

"Kendimiz Üreterek Yüzde 45 Kâr Elde Edeceğiz"

Tel çit üretim makinesinin alınmasıyla birlikte yüzde 45 oranında tasarruf elde edileceğini belirten Başkan Yardımcısı Tunçcan yaptığı açıklamada, "Tel çit üretim makinesiyle günde ortalama 600 m² ve 4 metre 20 santim yüksekliğinde rulo şeklinde tel çit üretimi yapabiliyoruz. Birçok alanda kullanılacak olan tel çitleri kendimiz üreterek önemli ölçüde tasarruf elde etmiş olacağız.

Örneğin hazır kafes tel çit, direk ve montaj dâhil m² maliyeti ile kendi imalatımız arasında önemli bir fark var. Kendi üretimimiz ile yaklaşık olarak yüzde 45 oranında maliyeti düşürmüş oluyoruz. İlk etapta üretmeyi planladığımız tel çit 7.560 m². Bu tel çitleri Sarılar Mahallesi gölet etrafı, Önerler Mahallesi ağaçlandırma alanı, Öğretmenler Ormanı, Hürriyet Mahallesi ağaçlandırma alanı ve Yeni Mezarlık’ta kullanacağız.

Bu alanların dışarıdan satın alınarak çitle çevrilmesinin maliyeti 400.000 Türk Lirası iken, kendi imalatımızla maliyet 220.000 Türk Lirası'na düşüyor ve sadece bu alanlarda yapacağımız üretimde 180.000 Türk Lirası kâr elde etmiş oluyoruz. Yerli üretim olan tel çit üretim makinesinin maliyeti ise KDV dâhil 82.600 Türk Lirası.

Tel aralıklarının 4 ile 8 cm olduğu çitlerimizi ağaçlandırdığımız bölgelerde, mesire alanlarında ve spor sahalarının etrafında kullanacağız." diye konuştu.
Kaynak: Ergene Gazetesi

Editör: Hasan GİRGİN

Bu haber 134 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI