Bugun...


EYT TEKLİFİ HAYAL KIRIKLIĞI
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu AKP’ye “EYT yasa teklifini müjde olarak açıkladığınız gibi prime takılmadan düzenleyebilecek misiniz?” diye sordu.

EYT TEKLİFİ HAYAL KIRIKLIĞI
+ -
Reklam

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için getirilen teklifin beklentilerden uzak ve daha önce verilen sözlerle çeliştiğini söyleyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada 5000 gün şartının söz verilmesine rağmen yükseltilmesine tepki gösterdi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu şunları söyledi: “AKP Genel Başkanı ‘Seçimi kaybetsek de EYT yok.’ Demişti. Genel Başkanımızın istikrarlı olarak gündeme getirmesiyle 2,5 milyon hak sahibi umutla beklemeye başladı ama yine milyonların umutlarını yıkıyorsunuz.

‘Maç başladığında kurallar değişmez.’ demiştik, sizde kural falan yok. 5000 günle emekli olacaklarını bekleyen EYT'liler araba sattı, ev sattı, kredi çekti, borçlandı, askerlik ve doğum borçlanması yaptı. Şimdi, siz onlara ‘5000 gün yetmez, sen bir 975 gün daha bul.’ diyorsunuz.

AKP yine bizi yanıltmadı ama umutla bekleyen milyonlar yine hüsrana uğradı. Sorum şu: EYT yasa teklifini müjde olarak açıkladığınız gibi prime takılmadan düzenleyebilecek misiniz?”
Kaynak: Ergene Gazetesi

Editör: Hasan GİRGİN

Bu haber 71 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI