Bugun...


KTSO Üyeleri, “Kırsal Kalkınma Destekleri” hakkında bilgilendirildi
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) üyelerine, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş. (ABİGEM) Genel Müdürü Sinem Varan tarafından “2022-2023 Başvuru Dönemi Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar” hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

KTSO Üyeleri, “Kırsal Kalkınma Destekleri” hakkında bilgilendirildi
+ -
Reklam

Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş. Genel Müdürü Sinem Varan “Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar” ile ilgili olarak şunları kaydetti:
“Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi’nde 2022-2023 Başvuru Dönemi 10 Şubat 2023 tarihinde sona erecek. Destek hibeye esas proje tutarı kapsamında %50 olup, Yeni tesis olan başvurularında 7.000.000 TL., Tamamlama yatırımları başvurularında 5.000.000 TL., Teknoloji yatırımları için ise 4.000.000 TL. destek verilecek.”

Düzenlenen programa katılan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası üyesi firmaların temsilcilerine Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş. Genel Müdürü Sinem Varan tarafından; “Tarımsal Ürünlerin İşlenmesi, Kurutulması, Dondurulması, Paketlenmesi ve Depolanması”, “Tarımsal Üretime Yönelik Sabit Yatırımlar”, “Yenilebilir Enerji Kaynakları Kullanımına İlişkin Yatırımlar”, “Su Ürünleri Yetiştiriciliğine Yönelik Yatırımlar” ile “Hayvansal ve Bitkisel Orjinli Gübrenin İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanmasına Yönelik Yatırımlar” hakkında bilgiler verildi.
Kaynak: Ergene Gazetesi

Editör: Hasan GİRGİN

Bu haber 139 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI