Bugun...


LAİKLİK KADIN HAKLARININ DA GÜVENCESİDİR!!
CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, laikliğin, insan haklarının, kadın-erkek eşitliğinin, çağdaşlığın ve modernleşmenin güvencesi olduğunu söyledi.

LAİKLİK KADIN HAKLARININ DA GÜVENCESİDİR!!
+ -
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, 5 Şubat 1937'de laiklik ilkesinin devletin temel nitelikleri arasında yer almasının 86. yıldönümünde yayınladığı mesajında laikliğin kadın erkek eşitliğinin de güvencesi olduğunu vurguladı.
Laikliğin din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasının yanında, hukuk kurallarının temel alındığı bir yaşam biçimi olduğunu ifade eden Yontar, “Laiklik ilkesi, aynı zamanda kadın haklarının da güvencesidir. Cumhuriyetin, bilimselliğin, demokrasinin, iç barışın, insan haklarının ve ulusal bütünlüğün temel taşıdır. İnsan haklarının, kadın-erkek eşitliğinin, çağdaşlığın ve modernleşmenin güvencesidir. Bütün bu özellikleriyle anayasamızın değiştirilemez ve vazgeçilemez hükmüdür.” dedi.
Tüm vatandaşların laiklik günü kutlayan Yontar, sözlerini Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleriyle tamamladı: “Laik hükümet kavramından dinsizlik manası çıkarmaya çalışan fesatçılara fırsat vermeyiniz.”
Kaynak: Ergene Gazetesi

Editör: Hasan GİRGİN

Bu haber 66 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI