Bugun...


ÖZTRAK CADDESİ’NDE ALTYAPI BİTİYOR
Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi’nde TESKİ’nin altyapı çalışmalarının yüzde 99’unu tamamladığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çok yoğun ve kapsamlı bir çalışma içerisindeyiz. Biz de 2023 yılının ilk çeyreğinde üstyapı çalışmalarımızı bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

ÖZTRAK CADDESİ’NDE ALTYAPI BİTİYOR
+ -
Reklam

16 BİN 500 METRE İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ

TESKİ’nin Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi kapsamında Haziran 2021 tarihinde işe başladığını ve yaklaşık 19 aydır da sahada olduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi de Ağustos 2021 tarihinde işe başladı ve yaklaşık 16 aydır sahada. TESKİ bugüne kadar Atatürk ve Öztrak Caddelerinde 16 bin 500 metre içme suyu, 9 bin 500 metre kanalizasyon ve 5 bin 500 metre de yağmur suyu hattı inşaatı çalışmalarını tamamladı” diye konuştu.

TESKİ ALTYAPI ÇALIŞMALARININ YÜZDE 99’UNU TAMAMLADI

Proje kapsamında Atatürk Caddesi’nde TESKİ’nin 8 bin 18 metre içme suyu hattı, 2 bin 804 metre yağmur suyu hattı ve 3 bin 706 metre kanalizasyon hattı döşediğini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Öztrak Caddemizde ise TESKİ tarafından 8 bin 225 metrelik içme suyu hattı, 2 bin 696 metre yağmur suyu hattı ve 5 bin 794 metre kanalizasyon hattı imalatı tamamlandı. Bugün itibari ile Atatürk ve Öztrak Caddelerimizde TESKİ tüm altyapı çalışmalarının yüzde 99’unu tamamlamış durumda” ifadelerini kullandı. 

Kalan içme suyu bağlantı çalışmalarının Aralık ayı sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini sözlerine ekleyen Başkanı Vahap Akay, “Atatürk ve Öztrak Caddelerimizde 7 bin metre asbest içme suyu hattı iptal edildi. Yine 2 bin 500 metre küçük çaplı, ömrünü tamamlamış yağmur suyu hattı ve yine küçük çaplı, ömrünü tamamlamış 4 bin 200 metre kanalizasyon hattı da iptal edildi” dedi.

2023’ÜN İLK ÇEYREĞİNDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANACAK

Çerkezköy Belediyesi’nin Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi kapsamında Atatürk Caddesi’nde yol ve kaldırım yapım çalışmalarını tamamladığını söyleyen Başkan Akay, “Atatürk Caddemizde peyzaj, aydınlatma ve donatı elemanlarının montajı çalışmaları devam ediyor. Öztrak Caddemizde üstyapı çalışmalarımız hızla sürüyor. Akabinde Öztrak Caddemizde de sıcak asfalt, peyzaj, aydınlatma ve donatı elemanlarının montaj çalışmaları gerçekleştirilecek. 2023 yılının ilk çeyreğinde üstyapı çalışmalarımızı bitirmeyi planlıyoruz” açıklamalarında bulundu.
Kaynak: Ergene Gazetesi

Editör: Hasan GİRGİN

Bu haber 186 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI