Bugun...


SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANINDAN GENÇLERE DEV KONSER
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede yaşayan gençlere yönelik Gençlik Konseri etkinliği düzenledi. Sahil dolgu alanda binlerce gencin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANINDAN GENÇLERE DEV KONSER
+ -
Reklam

Sevilen müzik grubu İkilem’in sahne aldığı gecede, konser öncesinde gençlere hitap eden Başkan Yüksel, gençlere verdiği sözü tutmanın mutluğunu yaşadığını ifade ederek, özellikle üniversiteye hazırlanan gençler için moral depolayacakları bir etkinlik organize ettiklerini söyledi.

“GENÇLİĞİNE SAHİP ÇIKAMAYAN TOPLUMLARIN GELECEĞİ ASLA OLAMAZ”

Yüksel, konuşmasında, göreve geldikleri ilk günden bu yana, hayata geçirdikleri tüm projelerde gençlerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini dikkate aldıklarını kaydederek, şunları söyledi: “Öncelikle şunu çok iyi bilmeliyiz ki; geçmişini bilmeyen toplumların, geleceği olmayacağı gibi; gençliğine sahip çıkamayan toplumların da asla geleceği olamaz! Bu ilkelerle, ülkemizin kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinden aldığımız ilhamla, kendimize bir vizyon belirledik. Biz, geçmişimizi unutmadan geleceğimiz olan siz gençlerimize, 4 yıldır aralıksız tüm projelerimizde öncelik vermeyi, asli görevimiz olarak kabul ettik. Bu doğrultuda, 4 yıl içinde; 50’nin üzerinde spor tesisi, park alanları, gençlik merkezleri, sahil düzenlemeleri, Paşa Öğrenci Kart hizmetleri, mobil internet, indirimler, deneme sınavları, geziler ve konserler. Her şeyi siz geleceğimizin teminatı gençlerimiz için yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.”

Yüksel, “Çok şükür bu yaptıklarımızın karşılığını, sokakta karşılaştığımızda selamlaşarak, kucaklaşarak, bize olan sevgi ve saygınızı hissettirerek, fazlasıyla gösteriyorsunuz,” sözleriyle, gençlerin teveccühünden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

GENÇLERİN JESTİ BAŞKANI DUYGULANDIRDI

Konser alanını dolduran gençler, Başkan Yüksel’in konuşması sırasında bir sürprize imza attı. Konuşması; gençlerin Duman grubunun sevilen “Senden Daha Güzel” şarkısını hep bir ağızdan söyleyerek Başkan Yüksel’e sevgilerini ifade eden pankartları açmalarıyla kesilen Başkan Yüksel, duygusal anlar yaşadı. Dev Türk Bayrağının seyirciler arasında dalgalanmaya başlamasıyla birlikte gözyaşlarına hâkim olamayan Başkan Yüksel, gençlere teşekkür etti.

YÜKSEL’DEN GENÇLERE “BÜYÜK HEDEF” ÇAĞRISI

Gençlere; anne-babalarının ve öğretmenlerinin onların asla kötülüğünü istemeyeceği, bu nedenle onları dinlemelerini, en çok sevdikleri iş neyse o konuda çok çalışarak ilerlemeleri tavsiyesinde bulunan Başkan Yüksel, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmaları, dostlarını ve arkadaş ortamlarını seçerken dikkatli olmaları, büyük hedefler kurmaktan korkmamaları ve bu hedeflere ulaşmak için çaba göstermeleri çağrısını dile getirdi.

GENÇLERE SEÇİM ÖNCESİ TAVSİYELERDE BULUNDU

28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine değinerek gençlere tavsiyelerde bulunan Yüksel, “Gençler! ‘O veya bu böyle dedi, Cüneyt Başkan şöyle, Kadir Bey böyle dedi’ diye değil. Türk toplumuna son yüz yıldır düşmanlık etmiş devletlerin şimdi kimi, niçin desteklediklerini iyi araştırarak, Atatürk’ün bu topraklardan kovduğu bu devletlerin, yayın organları vasıtasıyla kime saldırdıklarını, devleti bölmek isteyenlerin kimi desteklediklerini iyi analiz ederek Doğru Adamı bulup seçeceğinize eminim,” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından sahneyi İkilem grubuna bırakan Yüksel, konseri gençlerle birlikte izledi. Gençlerin Yüksel’e sevgi gösterileri konser boyunca da devam etti. Gençlerin fotoğraf çektirme taleplerini kırmayan Başkan Yüksel, gençlerle bol bol poz verdi.

YÜKSEL: “YENİ TÜRKİYE YÜZYILI’NIN MİMARI GENÇLERİMİZ OLACAK”

Özellikle lise son sınıf öğrencilerinin sınav stresinden bir süreliğine uzaklaşmaları amacıyla Gençlik Konseri organize ettiklerini ifade eden Başkan Yüksel, konserin ardından yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bize hedef gösterdiği Yeni Türkiye Yüzyılı ve bu yüzyılın mimarları; gururumuz, umudumuz, geleceğimiz olan gençlerimiz için düzenlediğimiz Gençlik Konserinde, Süleymanpaşa’mızın gençleriyle kucaklaştık. Sevilen müzik grubu İkilem’i ağırladığımız şehrimizde, doyasıya eğlenen on binlerce gencimizle birlikte eğlendik. Üniversite sınavına hazırlanan kardeşlerimizin moral depoladığı etkinlikte, gençlerin şahsıma yönelik hazırladıkları sürprizle duygu dolu anlar yaşadık. Bizlere bu güzelliği yaşatan gençlerimize can-ı yürekten şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız gençler,” ifadelerine yer verdi.
Kaynak: Ergene Gazetesi

Editör: Hasan GİRGİN

Bu haber 88 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI