• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • 2019 Yılı 20. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri (ASKOM) Toplantısı Yapıldı

2019 Yılı 20. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri (ASKOM) Toplantısı Yapıldı

ABONE OL
27 Kasım 2019 22:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bölgemiz adına önemli hususlar içeren Bölge ASKOM toplantısı bünyesinde, acil sağlık hizmetlerinin etkin, verimli ve kesintisiz bir şekilde sürdürülmesi ile bölge illerimiz arasında acil sağlık hizmetleri koordinasyonunun sağlanması için illerimiz kurum görüşlerini sundular.

             Bu kapsamda, Sağlık Hizmetleri Başkanlarımız tarafından yapılan il sunumlarında; illerin acil sağlık hizmetleri verileri paylaşılmış, bölge genelinde sunulan hizmetin paydaş kurumlarla işbirliği içerisinde aksatılmadan sürdürülmesi, vatandaşlara sunulan acil sağlık hizmetleri kalitesinin arttırılması ve işleyişinin kolaylaştırılması amacıyla atılacak adımlar tartışılarak vatandaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması” amacıyla birlikte hareket edilmesi gereken hususlarda değerlendirmeler yapılmıştır.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Cengiz BECERİR yapmış olduğu açıklamada; “Kritik dakikalar ve saniyeler içerisinde hayat kurtarma ve hayatın daha ileriki dönemlerde daha iyi idame ettirilmesi amacıyla, 7 gün 24 saat görev yapan acil sağlık hizmetleri personelimize canı gönülden teşekkür ediyor ve bu değerli görevleri ifa etmeleri dolayısıyla kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

            Bu gün burada sadece Tekirdağ ilimizin değil, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale illeri yani Trakya Bölgesi olarak acil sağlık hizmetlerimiz bünyesinde verilen sağlık hizmetlerimizin seviyesini yükseltme, illerimiz arasındaki koordinasyonu en üst seviyeye çıkarma ve illerimiz arasında yaşanması muhtemel olan sıkıntıları çözüme kavuşturabilme amacıyla bir araya geldik. Sağlık hizmetinin ne kadar önemli ve ne kadar kutsal olduğunun bilinci içerisinde, vatandaşlarımıza en üst düzeyde faydalı olabilmek adına zamanla yarıştığımızın farkındayız. Bu önemli görevi ifa ederken kamusuyla, üniversitesiyle, özeliyle tam bir uyum içerisinde çalışmaktayız.” dedi.

 

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.