• HABERLER
 • SERVİS 1
 • SERVİS 3
 • FİNANSİF
 • İNTERAKTİF
 • HESAP
 • DİĞER

Belediye Meclisi Toplantısı 5 Aralık’ta

ABONE OL
29 Kasım 2019 23:48
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacak ve saat 15.00’te başlayacak toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında gerçekleştirilecek.

Toplantıda görüşülecek gündem maddeleri şöyle;

 1. Erikli Tuzla Gölü Taşkın Koruma Tesisi ile Keşan Kocadere Taşkın Koruma Tesisi’nin işletme, bakım ve yönetim sorumluluğunun Belediye Başkanlığımız tarafından devir alınması ve devir alma işlemleri için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi.
 2. Belediye Başkanlığı ile Tüm Bel-Sen Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi yapmak üzere Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi.
 3. İlçemiz Mecidiye, Gökçetepe ve Sazlıdere sahil ve köylerinin mücavir alanlarımıza dahil edilmesi hususunun görüşülmesi.
 4. Anafartalar, Kurtuluş, İstiklal, Paşayiğit, Cumhuriyet, Hastane, Rasim Ergene ve Necati İşcan caddelerine ilişkin ön bahçe çekme mesafelerine ilişkin plan değişikliği konusunun görüşülmesi.
 5. Keşan (Edirne) İlçesi 504 ada, 1 Parsel ve Yakın Çevresi’nin Uygulama ve Nazım İmar Plan Değişikliği için Kasım Ayı Meclisi’nden havale edilen 3 adet itiraz dilekçesinin görüşülmesi
 6. Mahalle sınırlarının güncellenmesinin görüşülmesi.
 7. Mücavir alanlarımız olan Yayla-Danişment-Erikli Halihazır Harita, Jeoloji-Jeoteknik Etüt Yapımı ve Koruma Amaçlı İmar planlarının hazırlanması için Edirne İl Özel İdaresi ile birlikte çalışılması ve İlbank Aş’ye yetki verilmesi amacıyla protokol hazırlanması için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi.
 8. İzzetiye Mahallesi (Edirne) 1/5.000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Tasarılarının görüşülmesi.
 9. Kadastro bilirkişi için isimlerin meclisten onaylanması.
 10. Saros Hazır Beton İnş. Mad. San. Ve Tic. A.Ş.’nin 530 Ada, 43 parsel için imar plan değişikliği teklifinin görüşülmesi.
 11. Yeni otopark yönetmeliği gereğince belediyeye verilen sorumluluk ve yetkilerin görüşülmesi.
 12. Keşan Belediyesi İlan, Reklam, Tabela ve Tanıtım Yönetmeliğinin çıkarılması.
 13. Dilek ve temenniler.    

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.