• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • İzzeti İkram Pazarı, 1 Aralık Pazar Günü Artı Çarşı’da Kuruluyor

İzzeti İkram Pazarı, 1 Aralık Pazar Günü Artı Çarşı’da Kuruluyor

ABONE OL
27 Kasım 2019 22:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzzeti İkram Pazarı saat 10.00-22.30 saatleri arasında açık olacak.

Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri etkinliği kapsamında 2 gün boyunca Keşan ve bölge halkına hizmet eden ve vatandaşın büyük ilgi ve beğenisi ile karşılanan İzzeti İkram Pazarı’nın, Keşan’ın yeni alışveriş yüzü olan Artı Çarşı’da Keşan halkıyla buluşacağını bildiren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan ve bölge halkımız İzzeti İkram Pazarı’ndaki doğal ve el emeği ile hazırlanan ürünleri çok beğendi ve yeniden bizlerden alışveriş imkanı tanınmasını istedi. Biz de vatandaşımızın isteğini bu Pazar Keşan’ın artı değeri Artı Çarşı’da yerine getiriyoruz. Bu pazar da yok yok, tarhanadan erişteye, makarnadan kuskusa, salçaya reçele bu pazarda en doğal haliyle ulaşılabiliyor. İzzeti İkram Pazarı’nı Türkiye’de marka yapacağız dedik ve hızlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Kadın dayanışması ve el emeği çok önemli. İzzetiye’yi Keşan’ın ve tüm Saros’un turizm mahallesi yapma konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yöresel değerlerimizin markalaştırılması ve tanıtımı çok önemli. İlerleyen süreçte İzzeti İkram pazarı kooperatif haline gelecek. Kırsal turizmi ekonomiye dönüştüreceğiz.” dedi. 

İzzetiyeli kadınlara başta Keşan Belediyesi olmak üzere tüm kurumların destek olduğunu dile getiren Helvacıoğlu, “Saros Körfezi bölgemiz için çok güzel bir nimet. Ayrıca ilçemiz  kavşak noktasında. Artık tüketiciler, hazır gıdadan ziyade doğal ürünleri tercih ediyor. İnşallah hep birlikte bölgemizin ürünlerini en iyi şekilde hazırlayıp pazarlayacağız. İlerleyen dönemde İzzeti İkram Pazarı için İzzetiye Mahallemizin girişinde kalıcı bir yer hazırlayacağız.” şeklinde konuştu.

Mustafa Helvacıoğlu, Artı Çarşı’daki İzzeti İkram Pazarı’nda ayrıca Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisi El Emeği Sergileme Birimi ile KE-HAYKO (Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği)’nun da yürüttükleri faaliyetler ile ilgili stant açacağını, aynı gün Özel Nevzat Kahraman Anaokulu’nun da kermesinin bu alanda gerçekleştirileceğini, elde edilecek gelirle ihtiyaç sahibi çocuklar için tekerlekli sandalye alınacağını ifade etti.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.