• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • Başkan Albayrak Kırsal Turizmin Canlandırılması İçin Şarköy’de

Başkan Albayrak Kırsal Turizmin Canlandırılması İçin Şarköy’de

ABONE OL
21 Aralık 2019 00:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Kırsal Turizm Merkezlerimizi İhya Edeceğiz”

Sabahın erken saatlerinde mesaisine başlayan Başkan Kadir Albayrak, Şarköy ilçe programı kapsamında Şarköy’ün kırsal mahalleleri olan; Çınarlı, Kirazlı, Hoşköy, Gaziköy ve Uçmakdere mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların, mahalleleri hakkındaki talep ve önerilerini dinleyen Başkan Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi olarak, ilimizde Kırsal Turizmin Geliştirme projesi uyguluyoruz. Projemiz çerçevesinde Şarköy, Malkara ve Saray ilçelerimizde belli merkezler belirledik. İnsanları bu belirlediğimiz yerlere çekmek için güzel projeler üretiyoruz. Ama halkımızın da bu projeyi iyi anlayıp benimsemesi gerekiyor. Halkımız bu projeyi sahiplenirse bizler buraları ihya edeceğiz” dedi. Vatandaşlar da Başkan Kadir Albayrak’ın ilgisinden dolayı kendisine teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Şarköy İlçesinde Hayata Geçirilecek Projeler Değerlendirildi

Mahalle ziyaretlerinin ardından Şarköy Belediyesi’ni ziyaret ederek Şarköy Belediyesi yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Albayrak, ilçede hayata geçirilen ve önümüzdeki dönem için planlanan projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Başkan Albayrak ayrıca bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da Şarköy Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışılacağını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi Tarafından İnşa Edilen Okula Ziyaret

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan 11 İlçeye 11 Okul Projesi kapsamında Şarköy ilçesinde inşa edilen Büyükşehir Atatürk İlkokulu’nu da ziyaret eden Başkan Albayrak, okul müdürü, öğretmenler ve öğrencilerle sohbet ederek okulun durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden okul müdürü ve öğretmenler, desteklerinden dolayı Başkan Albayrak’a teşekkür ettiler.

Kent Konseyi Çalışmaları İncelendi

Daha sonra Şarköy Kent Konseyini ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, Kent Konseyi Başkanı Bülent Yakar ile bir araya geldi. Kent konseylerinin ilçeler için önem teşkil eden kurumlar olduğunun altını çizen Başkan Albayrak, Şarköy Kent Konseyi’nin ilçede gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi aldı ve uyumlu bir şekilde Şarköy ilçesi için çalışacaklarını ifade etti. Şarköy Kent Konseyi bünyesinde kurulan atölyelerde gerçekleştirilen çalışmaları da inceleyen Başkan Albayrak, kent konseyi üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Pazar Yeri Ziyareti

Başkan Kadir Albayrak, Şarköy ilçesinde cuma günleri kurulan halk pazarını da ziyaret ederek pazar esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Esnafa hayırlı işler dileyen Başkan Albayrak, vatandaşlarla da görüşerek talep ve önerileri dinledi. Her bir vatandaşla samimi bir sohbet gerçekleştiren Başkan Albayrak, Büyükşehir Belediyesi olarak, halktan gelen taleplerin kendileri için önemli olduğunu ve bu talepleri yerine getirmek için halkçı bir anlayışla mesailerini sürdüreceklerini söyledi.

Ziyaret ve incelemelerde Başkan Kadir Albayrak’a, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan ve Sertaç Balyemez ile Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Fen İşleri Dairesi Başkanı Metin Pakdil ve Şarköy Belediyesi temsilcileri eşlik etti.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.