• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Başkan Kadir Albayrak’tan Malkara Mesaisi

ABONE OL
17 Aralık 2019 15:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sabahın erken saatlerinde mesaisine başlayan Başkan Kadir Albayrak, ilk olarak kırsal mahalleleri ziyaret etti. Başkan Albayrak, kırsal mahalle ziyaretleri kapsamında Elmalı, Karacahalil, Gözsüz ve Allıışık mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların, mahalleleri hakkındaki talep ve önerilerini dinleyen Başkan Albayrak, Büyükşehir Belediyesi olarak, her zaman vatandaşın yanında yer aldıklarını ve geçen dönem olduğu gibi bu dönemde de kırsal mahallelerin kalkınması ile ilgili çalışmaların süreceğini ifade etti.

Malkara Belediyesi’ne Ziyaret

Mahalle ziyaretlerinin ardından Malkara Belediyesi’ni ziyaret ederek Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile bir araya gelen Başkan Albayrak, ilçede hayata geçirilen ve önümüzdeki dönem için planlanan projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise, Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde hareket ederek ilçeyi daha yaşanılabilir bir hale getireceklerini söyledi. Başkan Albayrak da misafirperverliği dolayısıyla Ulaş Yurdakul’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Malkara Kent Konseyi Ziyareti

Daha sonra Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay’ı ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak,  Malkara Kent Konseyi’nin ilçede gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi aldı ve uyumlu bir şekilde Malkara ilçesi için çalışacaklarını ifade etti.

“Halkçı Bir Anlayışla Mesaimizi Sürdüreceğiz”

Başkan Albayrak, Malkara ilçesinde pazartesi günleri kurulan halk pazarını da ziyaret ederek pazar esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Esnafa hayırlı işler dileyen Başkan Albayrak, vatandaşlarla da görüşerek talep ve önerileri dinledi. Her bir vatandaşla samimi bir sohbet gerçekleştiren Başkan Albayrak, Büyükşehir Belediyesi olarak, halktan gelen taleplerin kendileri için önemli olduğunu ve bu talepleri yerine getirmek için halkçı bir anlayışla mesailerini sürdüreceklerini söyledi.

“Kırsal Kalkınmaya Yönelik En Fazla Yatırım Yapan Belediyelerin Başında Geliyoruz”

Öğleden sonraki mesaisine de kırsal mahalle ziyaretleri ile devam eden Başkan Kadir Albayrak, bu kapsamda Yaylagöne, Yılanlı, Hemit, Kürtüllü, Çavuşköy ve Sarıpolat mahallelerini ziyaret etti ve burada mahalle sakinleriyle görüşmeler gerçekleştirdi. Vatandaşlarla sohbet eden ve onların mahalleleriyle ilgili olan taleplerini dinleyen Başkan Albayrak, kırsal kalkınmaya yönelik en fazla yatırım yapan belediyelerin başında geldiklerini ve bu anlamda önümüzdeki süreçte de çalışmaların süreceğini ifade etti.

Trakya Bölgesi’nin En Büyük Et Kombina Tesisine Ziyaret

Malkara programı kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’nin en büyük, Türkiye’nin de sayılı tesisleri arasında yer alan Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisini de ziyaret eden Başkan Albayrak, tesisin 2 aylık faaliyet dönemindekihizmetleri, çalışma sistemi, kapasitesi ve personel yapısı hakkında teknik personelden bilgi alarak tesiste incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerde Başkan Kadir Albayrak’a, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan ile Sertaç Balyemez de eşlik etti.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.