• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Çorlu'nun Yıldızları Projesi İmzalandı

ABONE OL
21 Aralık 2019 01:12
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çorlu’da öğrenim gören 10-14 yaş öğrencileri arasında spor turnuvaları ve panel ile söyleşiler düzenleyerek kentin spor alt yapısı ve gelişimine öğrenciler arasında sevgi dostluk özgüven paylaşımı spor ahlâkı sosyal iletişimi gelişimine boş zamanlarını değerlendirerek onları kötü alışkanlıklardan uzaklaşmalarına katkı sunmak amacıyla organize edilen “Çorlu’nun Yıldızları” projesi hayata geçiyor.

“Proje Kapsamında Turnuvalar Düzenlenecek”

Çorlu Belediyesi, Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çorlu Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü iş birliği ile imza altına alınan “Çorlu’nun Yıldızları” proje protokolü kapsamında halı saha futbol, basketbol ve voleybol turnuvaları düzenlenecek ve Çorlu’da yaşayan gençler arasında düzenlenecek spor faaliyetleri ile fiziksel ve ruhsal gelişimlerini destekleyecek söyleşiler gerçekleştirilecek. Proje, Koordinasyon Kurulu Organizasyon Komitesi tarafından ortaokullar arası turnuvalar düzenlenecek.

Proje hakkında açıklamada bulunan Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, “Bu protokol ile Çorlu Belediyesi ve Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında iş birliği sağlanarak, milli, ahlâki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan, geliştiren; ailesini, vatanını ve milletini seven, daima yüceltmeye çalışan beden zihin, ahlâk ve ruh duygusu bakımından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, insan haklarına saygılı ve topluma karşı sorumluluk duyan güçlü bir gençliğin yetiştirilmesini hedefliyoruz.

“Proje Kurumların İşbirliği İle Gerçekleştirilecek”

Bu protokol kapsamında Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan psikolog, antrenör ve Spor Eğitim Uzmanları, Çorlu Belediyesi’nin yürüttüğü faaliyetler ve kurslarda görev alabilecekler ve Çorlu Belediyesi, düzenlediği spor organizasyonlarında Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün tesislerini ücretsiz olarak kullanabilecek. Çorlu Belediyesi düzenlenen bu etkinlikler için ihtiyaç duyulan materyalleri sağlayacak. Çorlu için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“Çocuklarımızı Geleceğe Hazırlayabilmeyi Arzu Ediyoruz”

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise protokol töreninin ardından yaptığı açıklamada, “Çorlu’muzda yaşayan 10-14 yaş grubundaki sevgili öğrencilerimiz için hazırlanan bu projenin öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Çorlu Belediyesi, Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çorlu Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü işbirliği ile çocuklarımızı geleceğe hazırlayabilmek, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek, gelişimlerine doğru yönde katkı sunabilmek, birbirleriyle sevgi, dostluk ve arkadaşlık bağları kurabilmelerine olanak sağlayabilmek için hazırlanan “Çorlu’nun Yıldızları” projesi kapsamında basketbol, futbol ve voleybol grup maçları düzenleyecek, Avrupa Spor Kenti Çorlu’da kentin spor alt yapısının gelişimine, çocuklarımızın boş zamanlarını değerlendirerek onları, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya gayret edeceğiz.

“Saygılı ve Sevgi Dolu Bir Gençlik Hedefliyoruz”

Bizler sporun evrenselliğine olan inancımızla; insanları gruplara ayıran ırk, milliyet, din, mezhep, sosyal konum, eğitim, kültür ve ekonomik farklılıklar gibi yaklaşımlardan uzak, saygılı ve sevgi dolu bir gençlik hedefliyoruz. Bu amaçla herkese eşit bir yaklaşım ortaya koyarak Çorlu’muzda belediye olarak ödüllü organizasyonlar düzenleyerek sporu özendirecek adımlar atacak, gençlerimizin zihinsel ve duygusal gelişimlerini de hedefe koyarak şehrimizde toplumsal yaşama katkı sunmayı planlıyoruz. “Çorlu’nun Yıldızları” projesinin Çorlu’muza ve sevgili çocuklarımıza bir kez daha hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.” sözlerine yer verdi.

Öte yandan protokol törenine Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün’ün yanı sıra Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin, Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hasan Eligül ile ilgili müdürlüklerin temsilcileri katıldı.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.