• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Ergene'ye 3 Milyon 224 Bin TL Yatırım Yapıldı

ABONE OL
18 Aralık 2019 16:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Ekipleri, gerek ihtiyaçlar gerekse de yapılacak yolların özellikleri doğrultusunda Ergene ilçesinde 2019 yılı içerisinde, sıcak asfalt ve sathi kaplama olmak üzere 2 farklı metotla yol yapım çalışmalarını gerçekleştirdi.  

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak yol konusuna büyük önem verdiklerini belirten, bu doğrultuda Tekirdağ il genelinde yol yapımına önemli bir kaynak aktardıklarının altını çizen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tüm ilçelerimizde olduğu gibi Ergene’de de; 2019 yılı içerisinde ihtiyaçlar ve planlamalar doğrultusunda yol çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Gerek mevcut yolların yenilenmesi gerekse de yeni yol yapım çalışmalarımız, hava koşullarının da elverdiği ölçüde aralıksız devam ediyor.  Bu kapsamda 2019 yılında Ergene İlçesi’nde 3 Milyon 224 Bin TL yatırımla toplam 66.900  Metrekare yol çalışması gerçekleştirdik. Halkımızın hayat standartlarını yükseltmek için tüm birimlerimizle birlikte durmadan çalışıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tamamlanan tüm yollarımızın Ergeneli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

Sıcak Asfalt Çalışmalarımız

Edirne Caddesi 52.300 m2, Ulaş Atatürk Caddesi 600 m2, Kültür Merkezi Çevresi 4.900 m2 olmak üzere toplam 57.800 m2 sıcak asfalt yol çalışması gerçekleştirildi.

Sathi Kaplama Çalışmalarımız

İğneler-Misinli yolu 9.100 m2 Sathi Kaplama yol çalışması yapılmıştır.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.