• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Kalbimde Engel Yok

ABONE OL
3 Aralık 2019 12:22
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3 Aralık Dünya Engelliler Günü programına; Ergene Kaymakamı Sayın Mehmet Emin TAŞÇI, Kurum Amirleri, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediye Meclis üyeleri, Sivil toplum Kuruluşu Temsilci Başkanları, Siyasi Parti Temsilci Başkanları, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşımız katılım sağladı.

3 Aralık Dünya Engelliler günü sebebi ile Ergene Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği basın açıklaması düzenledi. Sağlık Mahallesinde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet İlkokulu Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ergene Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Müge Yıldız Topak gerçekleştirdi. Topak, “Bugün yanlarında olduğumuz, zorluklarına ortak olmaya çalıştığımız ve Engelliler Haftası dolayısıyla gündeme gelen çok değerli engelli kardeşlerimiz, bizim düşünürken bile zorlandığımız bu hayatı bir ömür boyu yaşıyorlar. Ayrılmaz bir parçamız olan engelli kardeşlerimizin, geleceğe güvenle bakabilmeleri, onlar için bütün olanakların sağlanması, en başta devletimizin öncelikli görevleri arasında yer almaktadır. Ancak engelli kardeşlerimizin toplum içerisinde sosyal ve pozitif üretken birer birey olmaları ve toplumun içerisinde kendi kendilerine yeter durma ulaşmaları konusunda başta Ergene Engelliler Derneğimiz olmak üzere toplumdaki tüm sivil toplum kuruluşlarımıza ve sorumluluk duygusuna sahip olan her ferdimize büyük görevler düşmektedir. Bizler bu kutsal görevi birer engelli adayı olarak yerine getirmeye çalışırken, bir yandan da siz sevgili engelli kardeşlerimizin gönüllerinde bizleri misafir etmeniz dolayısıyla sevginizle besleniyor ve sayenizde hayatın anlamını bir kez daha tadıyoruz. Engelliler Haftası, engelli kardeşlerimize karşı olan sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlatıyor ve hepimizin yapabileceği bir şeyler olduğu gerçeğini düşünmemiz için bizlere iyi bir vesile oluyor. Ülkemizde çeşitli engelleri olan yaklaşık 8,5 milyon kardeşimiz bulunmaktadır. Üzerinde düşünülmesi gereken bu 8,5 milyon kardeşimizden kaç kişinin toplumdaki engelleri aştığı ve toplumun vermesi gereken hizmetlere ulaştığıdır. Onların sorunları ile daha yakinen ilgilenmeli, çözüm odaklı yapılan çalışmalara daha fazla yardımcı olmalıyız.”dedi.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.