• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • Keşan Belediyesi, Balık Pazarı’ndaki sorunların giderilmesi için çözüm üretecek

Keşan Belediyesi, Balık Pazarı’ndaki sorunların giderilmesi için çözüm üretecek

ABONE OL
6 Aralık 2019 23:42
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran, İmar ve Şehircilik Müdürü Ali Ünal, Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, Hukuk İşleri Müdürü Av. Orkan Özkaya, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç ve ilgili teknik personelle birlikte yerinde inceleme yapan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, “Bodruma üst kattan su geliyor. Bu su kokuya neden oluyor. Hem balık pazarındaki esnafımız, hem çevre esnafımız hem de yolu kullanan vatandaşlarımız kokudan rahatsız. Bu soruna öncelikle pansuman, sonrasında da köklü ve kalıcı çözüm üretmeliyiz. Balık Pazarı’nın bodrumu çok güzel bir depo olur ama önce şartlarının iyileştirilmesi gerekli.” dedi.

Esnafın da yaşadığı iş yerlerine sahip çıkmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları dile getirdi: “Bu işi sadece Keşan Belediyesi sahiplenmemeli. Esnaf da işin ucundan tutmalı. Birlikten kuvvet oluşturmalıyız. Keşan’ın kabuk değiştirmeye ihtiyacı var. Birlikte düzenleme yapılırsa bu işten herkes memnun olur. Çok daha güzel ve bereketli işler önümüzdeki bizi bekliyor. İş yeri vitrin ve görünümünü değiştirmeliyiz. İş yerlerimizi caddeden daha görünür hale getirmeliyiz. Kimseyi üzmek gibi bir niyetimiz yok. Bizim derdimiz esnafımızın mutlu olması ve işlerinin artması.” şeklinde konuştu.

Saros Körfezi’nin balık çeşitliliği ve bolluğu açısından da önemli bir zenginlik olduğuna dikkat çeken Helvacıoğlu, şöyle devam etti: “Bence belki daha küçük olacak şekilde yazın Erikli ve Yayla’da da mini balık pazarı alanı oluşturmalıyız. Sahilde vatandaşlarımız balık alacak temiz ve güzel mekanlar istiyor. Bu ihtiyaca da hep birlikte çözüm üretmeliyiz. Bunu yapabiliriz. Aynı zamanda bu yerlerin hemen yanında pişirme alanları da yapabiliriz.”

Helvacıoğlu, Balık Pazarı’nda önce acil pansuman sonrasında da esnafla işbirliği içinde kalıcı ve köklü çözümlere ihtiyaç olduğunu aktardı ve esnafa şöyle seslendi: “Geçmişte birtakım hizmetler yapılmış, yapanlardan Allah razı olsun ama sorunlara çözüm üretmek için önümüze bakmamız gerekiyor. Balık pazarımız düzenlemelerle birlikte, ışıl ışıl, pırıl pırıl olmalı. Adeta bir kuyumcu dükkanı gibi olmalı. Olur mu çok da güzel olur ve biz bunu birlikte başarabiliriz. Yapacağımız görsellikler ve düzenlemelerle balık pazarı görüntüsünü oluşturmalıyız. Modern bir balık pazarını esnafımızla istişare ederek, güzel örnekleri yerinde görerek yeniden yapılandırmalıyız. Tabelalara görsellik katmalıyız.”

Mustafa Helvacıoğlu, tadilatla ilgili Hal’deki esnafın da yer aldığı bir komisyon kurularak güzel bir proje hazırlanması talimatını verdi.

Helvacıoğlu, Balık Pazarı’ndaki iş yerlerinin sözleşmelerinin güncelleneceğini ve site yönetimi oluşturulacağını da ifade etti.

Balık Pazarı esnafı da halin ciddi şekilde tadilata ihtiyaç duyduğunu kaydetti ve istişare halinde ortaya güzel sonuçlar çıkarılacağına inandıklarını bildirdi.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.