• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • Keşan TMO Ofis depolarında İzzeti İkram Pazarı kurulacak

Keşan TMO Ofis depolarında İzzeti İkram Pazarı kurulacak

ABONE OL
23 Aralık 2019 16:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan Belediyesi, depolarda yaptığı tadilat ve düzenleme çalışmaları ile bu hafta İzzeti İkram pazarı, yeni yılda Salı Pazarı ve Gece Pazarı’nınkurulacağı, okul, odalar, sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerinin yapılabileceği, düğün, kına gecesi, asker gecesi organizasyonların gerçekleştireceği komplike bir alan oluşturmuş oldu.

Tadilat çalışmalarını Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kocaman, Belediye Başkan Yardımcıları; Yakup Balcı, Mücahit Erdoğan, Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, Kültür ve Sosyal işler Müdürü Andaç Gedik, Fen İşleri Müdürlüğü’nün teknik personeli ile birlikte inceleyen ve çalışmalar hakkında bilgiler alan Mustafa Helvacıoğlu, alandaki tadilat çalışmalarının son aşamaya geldiğini kaydetti ve alanda Keşan ve bölge halkına yönelik çok güzel faaliyetler yürütüleceğinin müjdelerini paylaştı.

Salı pazarının yılbaşının hemen ertesinde kapalı mekanda açılacağını kaydeden Helvacıoğlu, “Daha önce açıkta bulunan Salı Pazarı’nda esnafımız ve vatandaşımız, yağmur ve sıcak hava gibi olumsuz iklim koşullarından etkilenebiliyordu. Yaptığımız girişimler ile TMO’nun ofis depolarının kiralamasını yaptık ve esnafımız ile vatandaşlarımıza kapalı mekanda alışveriş ve ticaret imkanı sunduk. Depolardaki ilk denememizi 29 ve 30 Aralık’ta İzzeti İkram Pazarı ile yapacağız. İzzeti İkram Pazarımız kısa sürede marka haline geldi ve ürünlerinin lezzeti ve methi dilden dile dolaşıyor. İzzeti İkram Pazarımızı yeni yıl öncesi Aşağı Zaferiye Mahalle halkımız ile buluşturuyoruz. Lokmadan, tarhanaya ve kuskusa, turşuya ev ve el emeği ürünler İzzeti İkram Pazarı’nda halkımızı bekliyor olacak. Yılbaşından sonra 6 depoda Salı Pazarı kurulacak. Depolarımızı temizledik, tadilatını yaptık, zeminini düzledik, boya ve badanasını yaptık. Depoların bahçe kısımlarını da parke taş ile düzenleyeceğiz. Ayrıca büfe, tuvalet, engelli tuvaletive bunun gibi sosyal donatı alanları da oluşturuyoruz. Pazara gelen tüm vatandaşlarımızın ve hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını alanda karşılayacak şekilde hazırlıklarımızı yürütüyoruz. Depolarımızda hummalı bir çalışma var. Salı pazarındaki tüm esnafımıza depolarda yer vereceğiz.” dedi.

Keşan Belediyesi olarak bölge adına ilkleri Keşan ve bölge halkı ile tanıştırmaya devam edeceklerinin altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, depolarda ayrıca belirlenecek bir günde her hafta tekstil başta olmak üzere Gece Pazarı kurulacağı müjdesini de verdi ve şunları kaydetti: “Gece Pazarımız öğleden sonra gibi açılacak ve gece 23.24.00’e kadar açık kalacak. Komşu il ve ilçelerden de vatandaşlarımızın bu pazarımıza büyük ilgi göstereceğini biliyoruz. Keşan’a ve hemşehrilerimiz ile bölgemize yaptığımız düzenlemenin hayırlı olmasını diliyoruz.” 

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.