• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Muhtarların İstek Ve Talepleri Dinlendi

ABONE OL
13 Aralık 2019 02:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öğle yemeğinde kentte görev yapan 10 mahallenin muhtarını ağırlayan Belediye Başkanı Vahap Akay, yemeğe iştirak ettikleri için mahalle muhtarlarına teşekkür ettikten sonra, her mahalle muhtarından mahalleleri ile ilgili, istek ve talepleri dinledi.

SİLİVRİ’DEKİ KATI ATIK TESİSİ İLE İLGİLİ ŞİKAYETLER AKTARILDI

Mahalle muhtarlarının istek ve taleplerini aktarmasının ardından Çerkezköy gündemini ilgilendiren iki konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Vahap Akay, bunlardan birinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında Silivri’nin Beyciler Mahallesi’nde yapılan Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin Çerkezköy için dert ve sıkıntı olmaya başladığını belirterek, “2016 yılında Çerkezköy Çöplüğü kapandı, tam hava kirliliğinden, pis kokudan kurtulduk derken İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Beyciler Köyü’nde yapılan Katı Atık Bertaraf Tesisi, İstanbul’un batı yakasının tüm çöpünü toplamaya başladı. Buradan rüzgarlı, sisli günlerde çıkan kokular Cumhuriyet Mahallesi başta olmak üzere Çerkezköy’ü sarıyor, kentimizde yaşayan insanları rahatsız ediyor.

21 ARALIK’TA EKREM BAŞKAN DAVET ETTİ

Bu sıkıntıyı Salı günü gerçekleştirdiğimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde Ekrem İmamoğlu Başkana ilettim. Kendisi de bana 21 Aralık’ta bu tesisi ziyaret edeceğini ve beni de bu ziyarete davet etti. İnşallah 21 Aralık’ta o ziyarete katılıp, orası ile ilgili bilgiler alacağız, endişelerimizi, kaygılarımızı aktaracağız. Onların gelecek ile ilgili planlarını, hedeflerini dinleyeceğiz. Umarım ortak bir noktada buluşur ve bu kokunun Çerkezköy’e ulaşmasını engelleriz” dedi.

KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Çerkezköy için bir diğer önemli konunun ise Çarşamba günü Hayrabolu’da yapılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısında gündeme geldiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Meclis toplantısında verilen bir önerge ile Tekirdağ’ın yeni çöp döküm sahasının Kızılpınar Mahallemizde belirlenen bir alan olması talep ediliyor. Şuanda Tekirdağ’ın çöpleri Süleymanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde kalan Demirli Mahallesi’ndeki tesiste toplanıyor. Bizim bu talebi kabul etmemiz mümkün değil.

DAR ALANDA YÜKSEK NÜFUS YAŞIYOR

Hele Çerkezköy gibi dar alanda yüksek nüfus yoğunluğunun yaşadığı bir bölgede, Kızılpınar Mahallemizdeki bir alanın nasıl çöp toplama alanı olarak belirlenip, önerildiği akıl alır gibi değil. Hayretle karşıladık. Bu Çarşamba günü Meclis gündemine geldi ama biz buna karşı çıkacağız. Bir çöp toplama alanı ihtiyacı varsa Tekirdağ’ın 11 ilçesinde nüfus yoğunluğunun en az olduğu, çevreyi en az etkileyecek bir alan bulunmalı” ifadelerini kullandı.

TESKİ VE İSKİ ÇERKEZKÖY’DE TOPLANTI YAPACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde İSKİ’nin Çerkezköy’de 11 su kuyusunun bulunduğunu ve Çerkezköy havzasından su çekmeye devam ettiğini de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na aktardığını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Tekirdağ yerüstü suları bakımından fakir bir bölge. Su ihtiyacının %95-96’sını yeraltı suyu ile karşılıyor. Bu konuyu Ekrem Başkana ilettim. Kendisi de İSKİ Genel Müdürü ile TESKİ Genel Müdürü’nün en kısa sürede Çerkezköy’de konuyla ilgili bir toplantı yapmasını istedi. Bu toplantıda su kaynakları konuşulacak” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Esengül Güven’in katıldığı öğle yemeğinin ardından 10 mahalle muhtarı ile birlikte Belediye Başkanı Vahap Akay hatıra fotoğrafı çektirdi.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.