• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

ONLAR ŞEHADETI TERCİH ETTİ

ABONE OL
16 Aralık 2019 11:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Tekirdağ il tanıtma başkanlığının koordinasyonunda , Çorlu Belediye meydanında düzenlenen sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Fotoğraflar hakkında vatandaşlara bilgiler verildi.

En dikkat çeken ise 1.dünya savaşında çekilen bir fotoğraf.

Hacc farizasını yerine getirmek için yola çıkan Doğu Türkistan hacı adayları, önce o zaman hilâfet merkezi olan İstanbula gelirler.

Burada islama saldırıldığını gören ekip, alimlerine sorarlar. Hacca mi gidelim, yoksa cihad mı edelim.

Alimlerin cihad fetvasıyla Çanakkale cephesine giden Doğu Türkistanlı bin sekizyüz mücahid şehadet şerbeti içtiler. Işte bu Hacc ekibinin fotoğrafı , sergi de büyük ilgi gördü.

Sergiye katılan Doğu Türkistan sürgün hükümeti Cumhurbaşkan Yardımcısı Yusuf Baltacı ve ailesi gözyaşlarıyla sergiyi gezerek, kardeşlerimize sahip çıkın. Sesini duyun. Çinin oyununa gelmeyin. Dedi.

Saadet Partisi Tekirdağ il Başkanı Feti Pehlivan ve Saadet Partisi Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan ‘ın da hazır bulunduğu etkinlikte, Saadet Partisi Tekirdağ il Başkan Yardımcısı Murat Vakitçi , fotoğraflar hakkında bilgi vererek, beyanatında şunları ifade etti:

Bugün zulüm dünyanın dört bir yanını sarmış durumda. Her yerde zulmün yaygınlaştığına şahit oluyoruz. Başımızı nereye çevirsek kan, gözyaşı ve acı ile karşılaşıyoruz.Bunun en üzücü örneklerinden birisi de bugün Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dramıdır.

Çin’in uyguladığı zulüm sınırları aşmıştır. 40 milyondan fazla bir nüfus bu zulme maruz kalıyor.Doğu Türkistan’dan gelen görüntüler ve haberler içimizi parçalamaktadır. Bizim bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Çin de bunu çok iyi bilmelidir.İslam alemi bu konuda topyekun tavır almalıdır. Bu zulüm devam ettiği sürece ülkemizde ve İslam dünyasında Çin mallarına karşı ciddi bir boykot uygulanmalıdır. Bu zulme karşı rıza gösterilmeyeceği ortaya net olarak konulmalıdır. D-8 harekete geçirilmeli. İslam birliği kurulmalı. Zülme topyekun cevap verilmeli.  Hem yöneticiler hem de vatandaşlar olarak duyarlı olmaya mecburuz. Hiçbişey yapamazsak BOYKOT yaparız. Çin malları almak zorunda değiliz

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.