• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Pazaryerinde İzzeti İkram Pazar açıldı

ABONE OL
15 Aralık 2019 22:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saat 10.00’da açılan pazarda İzzetiyeli kadınlar, Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisi El Emeği Sergileme Birimi, Havsa Kadın Kooperatifi ve Enezli kadınlar da stand açtılar.

    Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı , İl Genel Meclis Üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, İzzetiye Mahalle Muhtarı Erdoğan Karaca, Yukarı Zaferiye Mahalle Muhtarı Nedim İşlek, Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar ile Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman’da standları ziyaret ettiler.

   Burada bir açıklama yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İzzeti İkram Pazarını bu kez de 3.olarak Keşan Pazaryerinde  Keşanlılar buluşturduklarını belirterek “ Herkese iyi pazarlar diliyorum. Bugün İzzeti İkram Pazarı’ndayız. Bugün adresimiz Keşan Belediyesi’nin pazaryeri kompleksinde. Hep beraber bu pazara sahip çıkıyoruz, başta kaymakamımız olmak üzere Keşan Belediyemiz, Keşan Ticaret ve Sanayi Odamız, muhtarlarımız, üniversitelerimiz, esnaf odalarımız, İl Genel Meclis üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz birlikte bugün İzzeti İkram Pazarı’nı geziyoruz. Hamarat hanımlarımızı bugün sizlerden de ziyaret etmeniz talep ediyoruz. Böylece kadınlarımıza destek olmanız gerektiğini ifade ediyoruz. Bugün ayrıca anlamlı bir gün. Yerli Malı Haftası nedeniyle bu çalışmayı bugüne denk getirdik. Kadınlarımızın yerli üretimine destek vermeyi amaçladık. 3.sünü açtığımız bu pazarımız oturmaya başladı. Keşan kamuoyu da bunu benimsedi “ dedi.

   Daha sonra söz alan Keşan Kaymakamı Nuri Özder de herkese iyi pazarlar dileyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi . “Bugün 3.defa bu pazarımız açılıyor ve yöresel ürünler sergileniyor. İzzetiye Mahalleli kadınlarımız evlerinde yaptıkları ürünleri burada sergiliyor. Hergün bu büyüyor. Bu bir gelenek olacak. Keşanlıların takip ettiği aradığı, hatta bölgedeki vatandaşlarımızın da alışverişini yaptığı ve gününü geçirdiği bir aktivite olacak. Ben emeği geçenleri kutluyorum. Bunun daha da ilerleyerek gelişeceğine inanıyorum”

   Özder den sonra söz alan Keşan ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı da “Öncelikle herkese iyi pazarlar diliyorum. 3.sü gerçekleşen İzzeti İkram Pazarı’na hepiniz hoşgeldiniz. İzzeti İkram Pazarı Keşan Belediyesi, Trakya Üniversitesi ve Keşan Ticaret Sanayi Odası’nın ortak girişimi ile başlatılmıştı. Tabi Kaymakamımızın ve Valimizin destekleri de olmuştur. En kısa sürede İzzeti İkram Pazarı’nın kendi yeri olacak, kendi ayakları üzerinde durduktan sonra artık koşmaya da başlar diye düşünüyorum. Bunun ardından da asıl projemiz olan Kadın Kooperatifi olacak Orada da ilerlemelerimiz var. Ticaret Bakanlığı’na bağlı bir kooperatif kurularak tüm Hamzadere Bölgesi yani İpsala, Enez ve Keşan’ı kapsayan bir kooperatif olmasını hedefliyoruz. Burada da hanımlarımızın yine kendi el ürünleri, yöresel ürünlerinin satılacağı ve kooperatifin para kazanıp belli yatırımlar yapabileceği bir hedefimiz var. İnşallah bu konuda da en kısa sürede çalışmalara başlayacağız. 2020 de kooperatifi kurmayı hedefliyoruz.” Şeklinde konuştu.

    Şapçı’dan sonra söz alan Trakya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nasuf Koyuncu da “Bu konuda büyük aşama kaydedildiğine inanıyorum. Bunda da halkın desteği çok önemli. Burada şunun altını çizmek istiyorum. Bu kurumlar arasındaki işbirliği ve diyalog son zamanların en önemli birlikteliklerinden biri oldu. Tabi bizler de eğitim anlamında bu projeye sonuna kadar desteklerimizi vereceğiz. Eksiklerimizi vatandaşlarımız bizlere veya bayanlara bildirirlerse bu eksikleri gidermek için eğitimlerimize devam edeceğiz. İçinde bulunduğumuz hafta Yerli Malı Haftası, eskiden bunlarla ilgili çok güzel etkinlikler yapıyorduk. Bu etkinlikte bu nedenle yapıldı. Yerli malı yurdun malı her Türk bunu kullanmalı sloganı aklıma geldi. Halkımızın da desteği ile inşallah daha güzel günlere ulaşacağız. Bu projeye destek olan kurumlara ve herkese teşekkür ediyorum” dedi.

   Konuklar daha sonra İzzeti İkram Pazarı’nı da hep birlikte gezerek kadınlara hayırlı işler dileyerek teşekkür ettiler.

   Kadınlar da kendilerine bu imkanı tanıyan başta Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

 Saat 14.00’te Keşan’ın yerel gruplarından Grup Sekiz Official’da konser vererek İzzeti İkram Pazarı’nı renklendirdi.

  Pazar gece saat 22.00’ye kadar açık kalacak.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.