• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Sakatlar Derneği’nden Atatürk Evi’ne Bağış

ABONE OL
24 Aralık 2019 13:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çorlu Belediyesi’nin ve Çorlu halkının hem maddi hem de manevi destekleriyle yapımına başlanan ve hızlı bir şekilde yükselen Atatürk Evi için Çorlulu vatandaşlardan destek gelmeye devam ediyor. Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi tarafından yapılan anlamlı destek vatandaşlarımızın Atatürk’e bağlılıklarının ne denli güçlü olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çorlu Şubesi Başkanı Canan Naciye Yurdseven, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u makamında ziyaret ederek Atatürk Evi için düzenlenen bağış kampanyasına destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Ürünler Atatürk Temasıyla Hazırlandı

Üç ay süresince Çorlu Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Ayşegül Kahraman’dan el sanatları dersi alan TSD Çorlu Şubesi üyeleri kursta öğrendikleri teknikler ve bilgiler dâhilinde birbirinden güzel el emeği göz nuru eserler meydana getirdi. Atatürk temasıyla hazırlanan ve satışa sunulan ürünlerden elde edilen gelir Atatürk’ün hatıralarını yaşatmak amacıyla yapımına başlanan Atatürk Evi’ne bağışlandı.

Firmalar Destek Oldu

TSD Çorlu Şubesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Orion Alışveriş Merkezi’nde stant açarak satışa sunduğu ürünlerden elde ettiği 1.040 TL’nin tamamını Atatürk Evi’ne bağışladı. Atatürk Evi’ne maddi ve manevi destek olmak amacıyla hayata geçirilen birbirinden değerli el emeği ürünler vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. TSD Çorlu Şubesi üyelerine ürünlerin hayata geçirilmesinde Demirel Süs, Sezai Güler, Sagra Special Çikolata, TRT Reklam Tabela, Havuzlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Sibelato El Emeği firmaları katkıda bulundu.

‘El Ele Vererek Atatürk Evi’mizi İnşa Edeceğiz’

Atatürk Evi’ne destek olmak amacıyla yapılan bağış dolayısıyla çok mutlu olduğunu ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Atatürk Evi projemize halkımızdan gelen güzel tepkiler bizleri çok mutlu etti. Tarihimize ve değerlerimize hep birlikte sahip çıktığımız için tüm halkımıza ve Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi’ne bir kez daha teşekkür ediyorum. Her zaman en büyük engel sevgisizliktir dedik. Sakatlar Derneği üyelerimiz kalplerinde ne büyük bir sevgi taşıdıklarını bir kez daha gösterdiler. El ele vererek Atatürk Evi’mizi hep birlikte inşa edeceğiz, Ata’mızın hatıralarını nesilden nesile yaşatacağız. Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi üyelerinin her birine tek tek teşekkür ediyorum.” dedi.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.