• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

SENDİKA İSTEDİLER İŞLERİNDEN OLDULAR

ABONE OL
9 Aralık 2019 15:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ünteks Boya Entegre tesislerinde çalışan işçiler adına konuşan Cevdet Akgüç; sendika hakkımızı istediğimiz için işimizden olduk ben ve arkadaşlarım “Sonuna kadar ne olursa olsun kendi hakkımızı arayacağız’ dedi. Akgüç sözleri şu şekilde devam etti. “Bize 10 Eylül Tarihinde Kimimize Küçültmeye Gidiyoruz Diye Çıkış verdiler, Kimimizi de Sendika dan Dolayı çıkarıyoruz diye Çıkış veriyoruz dediler.

Genel Maksatları Sendikayı Fabrikaya Sokmamak ..

Küçültmeye gidiyoruz dedikleri saatten birkaç saat önce İnternet üzerinden Sosyal Medyada Fabrikanın kendi hesabı üzerinden İşçi alımı yapılacaktır diye çıkartacakları işçilerin bölümüne adam sağlamak için vermişler..

2 Boyahane Operatörü 2 Ramcı 2 Kurutmacı diye İlanları var.

Sendika dan dolayı çıkarıyoruz diye söyledikleri elemanlara ise İçerdeki Sendikalı Şahısların isimleri karşılığında Para teklif etmişler, Eğer onların isimlerini söylerseniz, sizin maaşınıza zam yapacağız sadece onları çıkaracağız hesaplarınıza da belirli miktarda para yatıracağız diye..

Sendika dan çıkarılan arkadaşların hiçbirisi içerdeki arkadaşların isimlerini vermedikleri için çıkarıldı.

İçerdeki işçilere de baskı yapılıyor E DEVLET şifrenizi getirin bakacağız biz sizi istifa ettireceğiz diye tehditlerde bulunuyorlar..

Kimse vermemiş ama bazılarının Şifrelerini daha önce den almışlar arkadaşların haberi olmadan istifa ettirmeye çalışıyorlar (Suç İşliyorlar ) Kişinin Özeline El Atıyorlar habersiz Şifrelerini Kullanıyorlar..

Bizleri Onlar Çıkardıktan Sonra Bizler de “İŞE İADE ve KÖTÜ NİYET TAZMİNAT” davası açtık kötü niyet tazminat davası ( Dil Din Irk Ayrımcılığı, Aileye Hakaret , ve İşçinin Sendikalaşma Halkının Elinden Alınması Davası Demektir)

İşe iade davasında devlet bizi arabulucu ya gönderdi Fabrika yönetiminden ve sözcülerinden kimse arabulucuya gelmedi, Telekonferansla görüşmeye katılmak istediler, bize bazı tekliflerde bulunuldu, bizde devletimizin bize tanıdığı ANAYASAL hakkımız olan hukuki sürecimizi başlattık. Sendikamızla beraber şuan dava sürüyor..

Aralık ayı içerisinde İşe iade mahkemelerimiz var Süreç devam ediyor. “  dedi

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.