• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • Tekirdağ Türkiye’nin Kültür ve Sanatın Merkezi Haline Geliyor

Tekirdağ Türkiye’nin Kültür ve Sanatın Merkezi Haline Geliyor

ABONE OL
24 Aralık 2019 23:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım, sanayi, eğitim, turizm ve lojistik gibi vizyonları bulunan mavi gözlü kent Tekirdağ, bu vizyonlarına Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat anlamında önemli bir atılım gerçekleştirerek il genelinde modern ve kentin ihtiyaçlarına uygun yeni kültür merkezleri kazandırıyor. Büyükşehir Belediyesi, kültür merkezleri projelerinin yanında önemli sanatçıları kente getirerek Tekirdağlı sanatseverleri sanatla buluşturuyor.

Kültür ve sanatı Tekirdağ’ın altıncı vizyonu haline getirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Ergene, Çerkezköy ve Kapaklı ilçesinde büyük ve modern kültür merkezleri inşa etti. Öte yandan inşaat çalışmaları hızla devam eden Saray Kültür Merkezi de yakın bir zamanda halkın hizmetine sunulacak.

Çeşitli konser, tiyatro ve benzeri etkinlikler gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, binlerce Tekirdağlıyı kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturdu. Bu sayede Tekirdağ, kültür ve sanat faaliyetleriyle anılan bir kent haline geldi.

“Kültür ve Sanatı Tekirdağ’ımızın Altıncı Vizyonu Haline Getirmek İstiyoruz”

Konu hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Güzel kentimiz Tekirdağ, yüzüne güneşe dönen aydınlık insanların yaşadığı bir kenttir. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak, halkımıza yakışır bir şekilde onları kültür ve sanatla buluşturmaya çabalıyoruz. Tarım, sanayi, eğitim, turizm ve lojistik kentimizin önemli vizyonları. Bunların yanında kültür-sanatı da Tekirdağ’ımızın altıncı vizyonu haline getirmek istiyoruz. Bu anlamda önemli çalışmalar yürüttük ve kentimize modern, büyük kapasiteli kültür merkezleri kazandırdık. Görev süremizin başından bu yana birbirinden değerli sanatçıları değerli halkımızla buluşturduk. Her şeyin en iyisini hak eden halkımızı en güzel kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.  

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.