• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Keşan Belediyesi Kömür Denetimlerini Sürdürüyor

ABONE OL
6 Ocak 2020 22:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan halkının sağlığının korunması için denetimlerin devam ettiği bildirilen açıklamada;

“Keşan’a 8 Yerli 9 ithal kömür firması kömür getirmek için yetki belgesi almıştır. Keşan merkeze giren kömürlerin Hal binasında oluşturulan Kömür kontrol noktasına girerek kontrol edildikten sonra apartmanlara dağıtımının gerçekleşmesi gerekmekte olup yapılan denetimlerde uygunsuz kömürlerin tespit edilmesi durumunda gerekli işlemler yapılmaktadır.

Kazan denetimlerinde Baca temizliği, ekipman eksikliği, uygun kömür kullanılıp kullanılmadığı, kalorifer ateşçisinin ateşçi belgesine sahip olup olmadığı, Yakma tekniklerine (Yastıklama Yöntemi) uyulup uyulmadığı hususları titizlikle kontrol edilmektedir. Halkımızın sağılığı için Resmi ve Şahıs Kazan dairelerinin denetimi sürekli olarak devam edecek tespit edilen usulsüzlükler hakkında idari yaptırım uygulanacaktır. Denildi. Kontroller sonucu 8 firmadan numune alındığı ve gelen sonuçlara göre işlem yapılacağı bildirildi.

                                                     Hava kalitesi artmaktadır 

Bazı açıklamaların aksine Keşan ilçesinin Hava değerlerinin geçmiş yıllara oranla daha iyiye gittiğine değinilen açıklamada SO2( Kükürt Dioksit) değerleri her yılın aynı döneminde yapılan ölçümlerde 2015 yılından 1188 mg/m3, 2016 yılında 353 mg/m3, 2017 yılında 251 mg/m3, 2018 yılında 266 mg/m3, 2019 yılında 132 mg/m3 olarak ölçülmüştür. Resmi ölçüm sonuçları göstermektedir ki Keşan İlçesinde Hava Kalitesi artmaktadır. Burada doğalgaza geçiş oranının %60’lar seviyesine çıkması ve Belediyemiz tarafından yapılan denetimler etkili olmuştur.”denildi

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.