• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

TTBBD'den Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

ABONE OL
9 Ocak 2020 21:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mesajında gazetecilerin toplumun haber ve bilgi akışını sağlayan çok yönlü misyonuna vurgu yapan Bayol, gece gündüz demeden her türlü zor şartlarda mesai gözetmeksizin çalışarak kamuoyuna doğru bilgiler sunan basın mensuplarının önemli bir görev ve sorumluluk yüklendiğini aktardı.

TTBBD Başkanı Bayol, gazetecilerin toplumsal kalkınma ve gelişmeye yardımcı olduğunu belirterek, “Çalışan gazetecilerimiz ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesinde, kalkınmasında yürütülmekte olan çalışmaları, projelerin vatandaşlarımızla paylaşılmasında ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde önemli katkılar sağlamaktadır.  Ülkemizin ve Tekirdağ’ımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yöneticilerimize ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan çalışan gazetecilerimizdir. Onların yapmış oldukları haber, yorum ve görüşleri kamuoyuna destek, yöneticilerimize de büyük faydalar sağlamaktadır.” diye konuştu.

4 Ocak 1961’de kabul edilen ve basın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan 212 sayılı kanunun Resmi Gazete’de yayınlanışı nedeniyle 10 Ocak gününün kutlama günü olduğunu ve bu tarihten itibaren de Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlandığını hatırlatan Hüseyin Bayol, “Tekirdağ Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği ailesi olarak basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın bu özel gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyoruz.” dedi.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.