• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • Çorlu Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Çorlu Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

ABONE OL
5 Şubat 2020 23:17
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çorlu Belediyesi Şubat ayı meclis gündemine geçilmeden önce Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı ve İdlib’de şehit olan Mehmetçiklerimizi andı ve ardından Çorlu’da belediye ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Meclis’e bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Sunumun ardından 3 adet dilekçenin Meclis gündemine alınması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Şubat ayı olağan meclis toplantısında gündem maddeleri tek tek görüşüldü ve alınan kararlar şöyle oldu:

– Çorlu Belediyesi Düğün Salonu ek ücret tarifesinin belirlenmesi konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Yapı Kontrol Müdürlüğünün ücret tarifesinde değişiklik yapılması konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Taşıt alınması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Çorlu’daki mevcut parklardan bazılarının isimlerinin değiştirilmesi konusunun görüşülmek üzere İçişleri Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– 20 – 22 Mart tarihlerinde Çorlu’da yapılacak U-15 Yıldız Kadınlar Güreş Şampiyonası organizasyonunda kullanılmak üzere bütçe ayrılması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Belediyemiz müşterek hissedarı olduğu taşınmazlarda hisse satışı işlemlerinde Belediye Encümenine yetki verilmesi hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Mülkiyeti Toplu Konut İdaresi adına kayıtlı olan İlçemiz Muhittin Mahallesindeki bir parselin park yapılmak üzere bedelsiz olarak Çorlu Belediyesi adına tahsisinin talep edilmesi hususu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

– Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan İlçemiz Nusratiye Mahallesindeki bir parselin park yapılmak üzere bedelsiz olarak Çorlu Belediyesi adına tahsisinin talep edilmesi hususu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

– Mülkiyeti Maliye Hazinesine adına kayıtlı olan İlçemiz Nusratiye Mahallesindeki bir parselin ve yapının Çorlu Belediyesi adına tahsisinin talep edilmesi hususu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

– Çorlu Belediyesi Atatürk Kent Enstitüsü binasının 4. katının Çorlu Belediyesi Personel A.Ş.’ne kiralanması hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.