• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

“Gönül Elçisi” Projesinde Gönülleri Fetheden Hizmet

ABONE OL
3 Mart 2020 21:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçede yaşayan down sendromlu ve otizmli gençlerin sosyal hayata kazandırılması projesi kapsamında Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in talimatı ile işe başlayan gençlerden Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne görevlendirilen Hakan Yıkılmaz, hem aktif olarak çalışırken hem de sosyalleşerek toplumsal ilişkilerini de geliştirmenin mutluluğunu yaşadı.

Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün “Gönül Elçileri” projesi kapsamında görev alan Hakan Yıkılmaz, gerçekleştirilen esnaf ziyaretlerinde Süleymanpaşa Belediyesi’nin “Gönül Elçisi” olarak Süleymanpaşa Belediyesini temsil etti.

VATANDAŞLARIN GÖNLÜNÜ FETHETTİ

Süleymanpaşa Belediyesi’nin aylık faaliyetleri ve çalışmalarının yer aldığı Süleymanpaşa Bülteni, aylık kültürel etkinlik broşürü, masa takvimi ve kalem ile Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in selamlarını esnafa ileten Yıkılmaz, vatandaşların ilgisi ve desteğini kazandı.

İŞİNİ YAPMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADI

Altınova Mahallesi’nde gerçekleştirilen çalışmalarda kapsamında vatandaşların istek, şikayet ve önerilerini de dinleyen Hakan Yıkılmaz, aldığı dönüşler ile işini yapmanın mutluluğunu yaşadı.

YÜKSEL: “BİZ YANLIŞ BİR ALGIYI KIRMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM ATTIK”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; Hakan ile gurur duyduğunu dile getirirken; “Hakan ve onun gibi down sendromlu ya da otizmli kardeşlerimiz. Onlar bizim değerimiz. Toplumdan uzak yaşamaları kabul edilemez. Biz yanlış bir algıyı kırmak için önemli bir adım attık. Hakan kardeşim de bizleri en iyi şekilde temsil etmiş; etmeye devam da edecek. Kendisi ile gurur duyuyorum.” dedi.

BAŞKAN YÜKSEL KAMU KURUMLARI VE İŞ DÜNYASINA ÇAĞRI YAPTI

Başkan Yüksel; down sendromlu gençlere şans verildiğinde neler yapabileceklerini görme ve en çok da gösterme fırsatları yarattıkları için çok mutlu olduğunu dile getirerek tüm kamu kurumlarına ve özel sektöre seslenirken; “İlçemizde yaşayan 25 down sendromlu ve otizmli çocuğumuzu, belediyemizin değişik birimlerinde, gün içerisinde yarı zamanlı olarak misafir ediyoruz. Engelli çocuklarımızın hayata katılımlarını arttırarak becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla yürüttüğümüz çalışmada, genç kardeşlerimizin özgüvenlerini de arttırmayı hedefliyoruz. Buradan tüm belediyeler, kamu kurumları ve özel sektöre sesleniyorum. Siz de bu güzel projede bizlere ortak olup kardeşlerimizi istihdam edin. +1 farkla önde olun.” ifadelerini kullandı.

PROJENİN TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINA YAYILMASI BEKLENİYOR

Türkiye çapında ses getiren proje kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi ile iletişime geçen belediyeler ve özel sektör temsilcilerinin de olduğu belirtilirken projenin kısa sürede Türkiye’nin dört bir yanına yayılması bekleniyor.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.