• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Vatandaşlarımıza Duyurulur

ABONE OL
16 Mart 2020 23:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs (Covid-19) salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığını ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kurumların ve uzmanların açıklama ve uyarılarını yakından takip ettiklerini dile getirdi.

Genelge Kapsamında Çalışanlarımızın Bir Kısmı İdari İzinli Olacak

Başkan Sarıkurt Çin’in Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan genelgeye istinaden yaptığı açıklamada, “Vuhan kentinden dünyaya yayılan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 13 Mart 2020 tarihli ve 31067 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2020/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında Çorlu Belediyesi’nde çalışan 3’ü hamile, 17’si 60 yaş ve üstü, 49’si kronik hastalığa sahip, 42’si engelli ve 4’ü yasal süt izni kullanan toplam 115 personelimiz 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 12 gün süreyle idari izinli, 0-12 yaş arası çocuğu olan 34 kadın çalışanımız ise talepleri doğrultusunda yıllık izinlerinden kullanmak suretiyle izinli sayılacaklardır.” dedi.

Personelimiz Özveriyle Çalışmaya Devam Ediyor

Özellikle merkez bina başta olmak üzere belediye personelimizin önemli bir kısmının genelgeye istinaden izinli sayılmaları nedeniyle hizmetlerde aksaklıklar meydana gelebileceğini belirten Başkan Sarıkurt, “Belediyemizde çalışan hamile, yasal süt izni kullanan, engelli çalışanlarımız ve 60 yaş üstü personelimizin Cumhurbaşkanlığı ve bağlı müdürlükler tarafından izinli sayılmaları nedeniyle personel sayımızda önemli oranda azalma yaşandı. Hizmetlerimizin aksamaması için görevli personelimizin ellerinden gelen çabayı en üst düzeyde göstereceklerine yürekten inanıyorum. Meydana gelebilecek aksaklıklar konusunda halkımızın affına sığınarak gösterecekleri özveri için kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Mecbur Kalmadıkça Kalabalık Ortamlarda Bulunmayın

Koronavirüs hastalığı nedeniyle vatandaşları da tedbir almaları konusunda uyaran Başkan Sarıkurt, “Vatandaşlarımızın özellikle kurallara riayet etmeleri gerekiyor. Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere uzmanların uyarılarını takip ederek kişisel temizlik tedbirlerinizi mutlaka alın. Mecbur kalmadıkça kalabalık ortamlara girmeyin. Bu hastalığın seyri açısından büyük önem arz ediyor. Uzmanların açıklamaları doğrultusunda eller sık sık sabunla ve bol suyla yıkanmalı, su ve sabuna ulaşamayacağımız durumlar için yanımızda mutlaka kolonya veya dezenfektan taşımayı ihmal etmeyelim. Eğer kendinizi hasta hissediyorsanız mutlaka bir sağlık kuruluşuna gidin. Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı Koronavirüse karşı 14 kuralı mutlaka uygulayın.” ifadelerine yer verdi.

Tedbirlerimizi Sürdürüyoruz

Yapılan uyarı ve önerilerin dikkate alınarak gerekli tedbirlerin Çorlu Belediyesi tarafından alındığını belirterek, ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarının ivedilikle şehir genelinde başlatıldığını ifade eden Başkan Sarıkurt, “Koronavirüs hastalığının dünyadaki seyri göz önüne alındığında tedbirlerin ivedilikle alınması gerektiği çok açıktır ve zorunluluktur. Hastalığa yol açan virüsün toplum içerisinde yaygınlaşmasını önlemek amacıyla Çorlu Belediyesi olarak tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz. Üzerimize düşen görevleri yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.