• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Ergene’de Semt Pazarlarında Tedbirler Arttırıldı

ABONE OL
2 Nisan 2020 22:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanlığının İller İdaresi Genel Müdürlüğüne göndermiş olduğu Pazar yerleri ilave tedbirleri konulu resmi yazısına istinaden Ergene Belediyesi İlçede kurulan semt pazarlarından Korona virüsü salgınıyla mücadele konusunda tedbirlerini arttırdı.

Yeni alınan tedbirler kapsamında, pazarın toplanacağı gün Pazar yeri/alanlarına kontrollü giriş çıkışları sağlamak için belirlenen giriş ve çıkışlar haricinde diğer tüm alanların demir bariyer ve benzeri araç-gereç ile kapatılarak kontrolsüz giriş-çıkışlar engellenecek. Pazar yeri/alanına giriş ve çıkışlar mümkünse aynı yerden yapılmayacak, aynı yerden yapılması zorunlu ise aynı noktada vatandaşların karşı karşıya gelerek yoğunluk oluşturmaması için giriş-çıkış için ayrı koridorlar oluşturulacak. Pazar yerleri/alanına sergi, tezgah ve tahtalar arası en az 3 metre olarak ayarlanacak. Pazar yeri/alanına içerdeki esnaf sayısının en fazla 2 katı vatandaş alınacak. Pazar yeri/alanı içerisinden vatandaş çıktıktan sonra içeriye vatandaş alınarak içeride sürekli aynı sayıda vatandaş bulunması sağlanacak. Bu amaçla Pazar giriş çıkış noktaları oluşturulacak, bu noktalarda bekleyecek vatandaşların beklemesi için koridor oluşturulacak ve bekleyen vatandaşlar arasında en az 2 metre mesafe bırakılacak. Pazarda akşamüstü yoğunluk oluşmasının engellenmesi için vatandaşlarımızın akşam saatlerini beklemeden alış veriş yapmaları sağlanacak. Ergene ilçesinde kurulan semt pazarlarında alınan önlem ve tedbirler doğrultusunda denetimleri Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yapacak.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bakanlığımızdan gelen resmi yazının yanı sıra Belediyemiz tarafından alınan kararlar doğrultusunda halkımızın sağlığı için semt pazarlarımızda korona virüsü salgına karşı önlemleri daha fazla arttırdık. Korona virüsle mücadele kapsamında caddelerimizin, sokaklarımızın temizlik, dezenfeksiyon ve yıkama çalışmaları ile konteynerlerin dezenfeksiyon çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ekip arkadaşlarımız gece gündüz demeden Ergene halkımız için çalışmaya devam ediyor” dedi.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.