• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • Halkımızın Sağlığı İçin Gece Gündüz Çalışıyoruz

Halkımızın Sağlığı İçin Gece Gündüz Çalışıyoruz

ABONE OL
16 Nisan 2020 12:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Çorlu Belediyesi olarak ilk günden bu yana sahada çalıştıklarının altını çizen ve dezenfeksiyon konusunda özenli davrandıklarını söyleyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Halkımızın yoğun olarak yer aldığı ana arterler başta olmak üzere girmediğimiz sokak ve cadde kalmadı.

Dezenfeksiyon İşlemleri Sırasında 180 Bin Litre Karışım Kullanıldı

Çalışma yürüttüğümüz sahalarda sadece Temizlik İşleri Müdürlüğü’müz tarafından 180 bin litrelik dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirildi. Bunu yaparken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın izin verdiği ölçüler esas alınmış ve 176.400 litre su ile 4.410 kilogram yoğunlaştırılmış dezenfektan karıştırılarak elde edilen malzeme koronavirüs ile mücadele kapsamında kullanıldı.

Çalışanlarımızın Sağlığı Bizim İçin Önemli

Konteyner temizliği kapsamında ise 525 kilogram yıkama deterjanı kullanılırken, ekiplerimize çalışmalar sırasında tek kullanımlık iş tulumu ve N149 maskeler dağıtılarak güvenli bir şekilde çalışmalarına olanak sağlandı ve işe giriş çıkışlarında dezenfeksiyon tünellerinden geçtikten sonra ateşleri ölçüldü.

Pazar Yerlerinde Temizlik Çalışmaları Titizlikle Yapıldı

Halkımızın sağlığı önceliğimiz. Özellikle vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayan semt pazarlarımızda da gerekli önlemleri aldık. Semt pazarlarımızı açılışından önce ve kapanışından sonra düzenli olarak temizliyor ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Konteynerlerimizi Düzenli Olarak Dezenfekte Ediyoruz

Çorlu genelinde 4.500’ü aşkın çöp konteynerimizi düzenli olarak temizliyor ve ilaçlıyoruz. Koronavirüs ile mücadele çalışmalarının başladığı günden bu yana temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini iki kat artırırken, süreç içerisinde 625 konteyner de yenileriyle değiştirildi.

Sokağa Çıkma Yasağının Ardından 90 Tonluk Çöp Artışı Oldu

Normal şartlarda şehrimizde günlük olarak ortalama 250 ton civarında çöp üretiliyor. Son bir yılın ortalamalarında karşımıza çıkan rakamlar genel olarak 250 ton ve biraz üzerinde seyrediyor. Ancak sokağa çıkma yasağının ardından şehrimizde inanılmaz bir çöp artışı yaşandı. 13 Nisan Pazartesi günü Temizlik İşleri Müdürlüğü’müze bağlı ekipler 340 ton çöp topladı. Evde kal çağrılarının ardından değişmeyen rakamlarda, iki günlük sokağa çıkma yasağının ardından 90 tonluk bir artış meydana gelmesi bizleri biraz şaşırttı açıkçası. Ancak bizim için bir tecrübe olduğunu da vurgulamak isterim. Ekiplerimiz bu inanılmaz artışa rağmen canla başla çalışarak herhangi bir aksaklığa mahal vermediler.

Öte yandan konteynerlerimizi kendimiz üreterek maliyetleri büyük oranda aşağıya çekmiştik ve önemli ölçüde tasarruf elde etmiştik. Şu anda 3.5 metreküp kapasiteli konteynerlerimizi de kendimiz üretmeye başladık. Böylelikle hem ihtiyaçlarımızı hızlı bir şekilde karşılıyor hem de büyük ölçüde tasarruf elde ediyoruz.

“Çorlu Bizim Evimiz”

Çorlu’yu seviyoruz. Çorlu bizim evimiz ve bu şehri temiz tutmakta bizim görevimiz. Özellikle bu zor günlerde halkımızın sağlığı ve güvenliği için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm ekiplerimizle ilk günden bu yana gayretli bir şekilde çalışıyoruz. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Birlikte başaracağız. Yeter ki siz evlerinizde kalın. Biz işimizin başındayız.” dedi.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.