• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Sahillere Gelenler 14 Gün Karantinaya Alınıyor

ABONE OL
2 Nisan 2020 22:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sahillere gelenlerin 14 gün karantinaya alındığını bildiren Helvacıoğlu, “Sahillerimize dışarıdan gelen misafirlerimizi uyarmak amacıyla anons aracımızla mücavir alanlarımızı ziyaret ettik. Ziyaretlerimiz kapsamında hem esnafımıza hem de Erikli Jandarma Karakolu’na da giderek sahillerimize gelen vatandaşlarımızla ilgili bilgi aldık. Erikli, Yayla, Danişment ve Mecidiye’de 12 bin evimiz var. Bu sahil kesimimizde şu anda yaklaşık 2 bin 500 vatandaşımız yaşıyor. Bu sayının yarısına tekabül eden kısmı yaz-kış sürekli olarak burada yaşayanlar. Geri kalan yarısı da Korona Virüs nedeniyle İstanbul, çevre il ve ilçelerden gelmişler.” dedi.

Sahillere gelen her kişinin Jandarma tarafından çok sıkı şekilde denetlendiğini ve evlerinde karantina altına alındığını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Sahillere gelenler evlerinde 14 gün boyunca jandarmamız tarafından evlerinde denetleniyor ve dışarı çıkarılmıyor.” dedi.

Sahillere gelenlere Keşan Belediyesi tarafından Korona Virüs tedbirleri kapsamında yoğun bir mesai harcandığı ne yazık ki hizmet götürülemediğinin altını çizen Helvacıoğlu, “Burada sadece su hizmeti veriyoruz. Sağlık hizmeti alınacak bir nokta da yok. Açık olan 1-2 marketimiz var.

Dezenfeksiyon konusunda yoğun çalışma nedeniyle sadece Keşan’a yetebiliyoruz. Sahillere gelmede artışlar var. Bunu önlememiz gerekli. Saros sahillerine misafirlerimiz gelmemeye gayret etsin. Çünkü misafirlerimiz buralara geldiklerinde mağdur olacaklar, sıkıntı yaşayacaklar.” şeklinde konuştu.     

“Sahiller hepimizin ama gelmek için biraz sabırlı olalım” uyarısında bulunan Mustafa Helvacıoğlu, “Misafirlerimiz Saros’u özlediler biliyorum ama biraz sabredelim ne olur! Bugünlerde sağlığınız için Saros’a gelmeyiniz. Evde kalın sağlıklı kalın.” dedi.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.