• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne Kavuşuyor

ABONE OL
2 Nisan 2020 00:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öncelikle Şehir Hastanesinin Tekirdağ’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talebiyle, Geçmiş Dönem Sağlık Bakanlarımızdan olan  Sn. Recep Akdağ tarafından bir proje olarak düşünülen, tasarlanan ve yapılması planlanan Şehir Hastaneleri, daha ilk duyulduğu andan bu yana Muhalefet tarafından eleştiri konusu olmuştur. Yine dönemin Sağlık Bakanlarından Edirne Milletvekili  Sn. Mehmet Müezzinoğlu bakanımızın görev süresi içinde ülke genelinde yapılacak 16 şehir hastanesinin sözleşmeleri imzalanmış ve bir kısmı yine aynı dönemde hizmete alınmıştı. Yine o dönem Projesi çizilip Sözleşmeleri hazırlanan hastanelerimizden biri de Tekirdağ Şehir Hastanesi olmuştur. Bu Şehir Hastanesinin İhale edilmesi ve inşaatının bu aşamaya getirilmesi bu döneme denk geldi. Hastanemizin kazandırılmasında büyük emekleri bulunan Sn. Mehmet Müezzinoğlu bakanımıza emeklerinden dolayı teşekkür ederim.’’ Dedi.

ÖNCELİĞİMİ VATANDAŞLARIMIZIN KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ ALMASI

Şehir Hastanesinin açıldı andan itibaren Tekirdağ ve Trakya bölgesinin kaliteli hizmet almasına olanak sağlayacağının altını çizen İl Başkanı Özcan; ‘’Hastanemizin hizmet vermeye başlaması için geri sayımın devam ettiği bu süreçte, şehir hastanesinin ilimize yapılmasında büyük katkıları bulunan başta TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop Hocamız  olmak üzere, Milletvekillerimiz Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül ,Valimiz Sayın  Aziz Yıldırım İle Sağlık İl Müdürümüz Sayın Cengiz Becerir ve ekibine katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Proje yatak sayılarının arttırılması, inşaat sürecinde karşılaşılan bürokratik ve fiziki her sorunun üstesinden gelinmesi noktasında mücadele veren herkesten Allah (cc) razı olsun inşallah.  Vatandaşımıza hem iş hem aş kapısı olacak, şifa yatırımı ile hemşerilerimizin sağlığını güvence altına alacağız. Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Belediyesi, Karayolları 18. Şube Şefliği ve Akfen Holding ortaklığında da Hastanemizin giriş çıkış yolları çok yakında inşa edilmeye başlayacak.  Bu sayede de tüm vatandaşlarımızın kaliteli hizmet almasına olanak sağlayacağız.’’  Dedi.

KAZANAN HEM BİZ HEM KARDEŞLİĞİMİZ OLACAKTIR !

AK Parti Tekirdağ İl Yönetimi olarak şimdiden Virüs pandemisi sonrası olacakları planladıklarının da altını çizen AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, kazanan biz ve kardeşliğimiz olacaktır. Hastanelerimizin şu zor dönemde Pandemi Hastanesi olarak çalışmalarına destek olması bakımından açılacak olan Şehir Hastanemizin sürece olan katkısını çok önemsiyoruz. Sürekli eleştirilen şehir hastanelerinin ne kadar doğru projeler olduğunu şuanda Korona virüsü karşısında çaresiz kalan Amerika ve Avrupa Devletlerine baktığımızda anlıyoruz. Türkiye inşallah ‘Evde Kal’ Kampanyasına da uyarak bu zorlu süreci atlatacak  ve bu imtihandan da alnının akıyla çıkacaktır. Hatta Ak Parti İl Başkanlığı olarak tüm yönetim Kurulu üyelerimizden Virüs Pandemisi sonrasını düşünmelerini, tasarlamalarını istedik. Hem Tekirdağ hem Türkiye hem de dünya minvalinde ; Ekonomi, Siyaset, Teknoloji‘nin geleceğini ve şehrimizin bu geleceğe entegrasyonunu kaleme almalarını ve birer makale yazmalarını rica ettik.  Hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Virüs bizim alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Kazanan biz ve kardeşliğimiz olacak inşallah.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

Öte yandan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, İnşaat süresinin neredeyse bittiğini belirterek Şehir Hastanesinin Haziran sonu yada Temmuz ayının başında açılacağını belirtti.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.