• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

BELEDİYE GARAJINDA ÖZEL ARAÇLARA TAMİR

ABONE OL
13 Haziran 2020 01:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Önergede Marmaraereğlisi Belediyesi’ne ait garajda kademe servisinde tamiri yapılan ve fotoğrafları da bulunan özel araçların kimlere ait olduğu soruldu. Belediye garajında tamiri yapılan araçlar arsında Bulgar plakalı araç bile bulunması dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan, skandalı duyurdu. Önergeyi ve bakımı yapılan araçların fotoğraflarını paylaşan CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Çalışkan; “Meclis üyelerimizin önergesine halkımız adına derhal yanıt bekliyoruz. Marmaraereğlisi Belediyesi garajında bulunan kademe servisinde H 9450 AH Bulgar Plakalı, 59 VH 521 ve 59 ZR 922 plakalı araçların bakımı yapıldığına dair fotoğraflar ekte açıkça görülmektedir. Belediyenin emekçileri özel araçlara bakım için ne zamandır kullanılmaktadır ve işçilere bu emri kim vermiştir? Bakımı yapılan H 9450 AH Bulgar Plakalı, 59 VH 521 ve 59 ZR 922 kimlere aittir? Belediye garajında bakımı yapılan araçların kaydı tutulmakta mıdır? “dedi.

İŞÇİLER YANDAŞA HİZMET Mİ ETTİRİLİYOR?

Belediye emekçilerinin bu özel araçlara nasıl bakım yaptırıldığını sorgulayan CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan; “Bakımla ilgili resmi bir kayıt var mıdır? Yoksa bu araçlar Belediye Başkanının yada meclis üyelerinin yakınlarına, tanıdıklarına mı aittir? Halkın vergileri ile maaş alan işçiler ne zamandır özel araçlara, yandaşın araçlarına bakım yapmaktadır?

Marmaraereğlisi halkı adına seçilmiş ve belediye meclisinde çoğunluğu olan Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyelerimizin ve                 İyi Partili Meclis üyemizin ortak önergesine;

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’dan, O vermiyorsa DSP’li meclis Üyelerinden, eğer Belediye Başkanı Hikmet Ata ve DSP’li Meclis Üyeleri de cevap vermiyorsa her gündem maddesinde DSP’li meclis üyeleri ile birlikte hareket eden AK Partili Meclis Üyelerinden halkımız adına yanıt bekliyoruz. “diye konuştu.

Marmaraereğlisi Cumhuriyet Halk Partili ve İYİ Partili Millet İttifakı Meclis üyelerinin Haziran ayı  meclis toplantısında verdiği önerge; “ Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığına ait Bahçelievler Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Belediye Garajında bunan kademe ünitesinde  H 9450 AH Bulgar Plakalı, 59 VH 521 ve 59 ZR 922 plakalı araçların bakım yaptıkları ve bu araçların Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığına ait olmadıkları herkes tarafından bilinmektedir. Söz konusu plaka bilgileri ilişikteki fotoğraflarda görünen araçlarla ilgili Belediye Başkanlığı arasında bilinmeyen bir akit var mıdır? Var ise birer örneklerinin yasal süresi içerisinde tarafımıza sunulması, aksi halde gerekli hukuki işlerim Cumhuriyet Halk Partisi Marmaraereğlisi İlçe Başkanlığınca İlgili adli işlemlerin başlatılması için Marmaraereğlisi Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağı hususunu” meclise taşıdılar.

Önergeyi veren meclis üyeleri; Erol Yılmaz CHP Grup Başkan V.   Doğan Özman, Serdar Çolpan, Suat Sarı, Eren Doğan, Servet Ünal, Atakan Öztürk (İYİ Parti) den oluşmakta.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.