• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • Karayolları, Emlak Konut 2. Köprünün Yıkımına Başlıyor

Karayolları, Emlak Konut 2. Köprünün Yıkımına Başlıyor

ABONE OL
30 Haziran 2020 15:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın ardından Çorlu Belediyesi olarak üzerlerine düşen sorumluluklar kapsamında çalışma yürüttüklerini söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan ve Şantiye Şefi Bülent Demirci ile bir araya gelen Başkan Sarıkurt çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Yıkım Çalışmaları Başlıyor

Başkan Sarıkurt yaptığı açıklamada Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Çetin imzasıyla yazılı bir açıklama yapıldığını belirterek, “Yazılı açıklamada, 2017 yılı Mart ayında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan Emlak Konut Köprülü Kavşağı’nın imalatlarına 2019 yılı iş programı çerçevesinde başlanıldığı ve kavşak imalatlarına devam edilebilmesi için daha önceki ihaleler kapsamında yapılmış olan mevcut Hürriyet Araç Üstgeçit Köprüsü’nün yıkım çalışmalarının gerçekleştirilmesi gerektiği ifade edildi.

Yıkım çalışmalarına köprünün içinden geçen elektrik hatlarının TREDAŞ ekipleri kaldırılmasının ardından başlanılacak. Bu sırada yıkım nedeniyle güzergâhtan geçen araç trafiğinin aksamaması için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekli trafik ve güvenlik önlemleri alınacak.

Toplu Ulaşım Güzergâhları Yenilendi

Toplu taşıma hatları da bu kapsamda yeniden düzenledi. Emlak Konutları 2. Köprü olarak bilinen Hürriyet Araç Üstgeçit Köprüsü kapandığından dolayı 1 numaralı otobüs hattının güzergâhı Çamlıbel Caddesi’nin bitişinden sağa dönülerek Kemaller Caddesi üzerinden güzergâhına devam edecek. Daha sonra Kemaller Caddesi üzerinden Eski Bağlar Caddesi’ne dönecek olan toplu taşıma araçları Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden çevre yoluna bağlanarak şehir merkezi istikametine gidecek. Dobruca Sitesi ve Çorlu Anadolu Lisesi’ne ulaşım ise 10 numaralı hat ile sağlanacak.

Emlak Konut Bölgesi Bağlantı Güzergâhları

Öte yandan yıkım çalışmaları kapsamında vatandaşlarımızın alternatif güzergâhları kullanmaları da önem arz ediyor. İstanbul istikametinden gelen vatandaşlarımız Önerler ile Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi mevkiinden, şehir merkezinden gelen vatandaşlarımız Emlak Konut Köprüsü üzerinden, Velimeşe istikametinden gelen vatandaşlarımız yine Önerler mevkii ve Edirne istikametinden gelen vatandaşlarımız şehir merkezine dönüş yaparak Emlak Konut Köprüsü üzerinden ve Ağır Bakım Kavşağı’nı kullanarak Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi mevkiinden Emlak Konut bölgesine giriş yapabileceklerdir.

Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından daha önce yapılan açıklamada 45 günlük süre içerisinde tamamlanması planlanan kavşak düzenlemesinin ardından trafik akışı yeniden başlayacak. Şehrimiz adına emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.