• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Millet İttifakı Mazot Yolsuzluğunu Ortaya Çıkarttı

ABONE OL
26 Haziran 2020 14:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millet İttifakı’nın Marmaraereğlisi Meclis Üyeleri, DSP’li Hikmet Ata’nın başkanlığını yaptığı Marmaarereğlisi Belediyesi’nde, bazı kişilerin belediye garajındaki depodan mazot almasına izin verildiğinin açıkça görüldüğü fotoğrafları, soru önergeleriyle birlikte Meclise sundular.

BU ARAÇLARA NEDEN MAZOT KONULDU?

Önergede: Mazot tankerine yanaşan özel araçlara konulan mazotun sadece belediye araçlarına plaka ve kilometre yazılarak verilmesi gerektiği belirtildi ve araçların kimlere ait oldukları ve ne kadar mazot verildiği soruldu.

SKANDAL OLAY

Marmaraereğlisi Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısında CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakı’nın Marmaraereğlisi Meclis Üyeleri belediye garajından mazot alırken görüntülenen araçları fotoğrafları ile birlikte önergeleriyle Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’dan skandal olayla ilgili yanıt istediler.

DSP’ye mecliste destek veren Marmaraereğlisi Belediyesi’nin AK Partili Meclis Üyelerinin de mazot ve araç bakım skandallarından rahatsız oldukları öğrenildi. 

Konuyla ilgili Millet İttifakı Marmaraereğlisi Meclis Üyelerinin soru önergesini ve mazot yolsuzluğunun fotoğraflarını CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan, halkla paylaştı. Çalışkan, mazot yolsuzluğu ile ilgili soruşturma açılacağını açıkladı.

“HALKIN TEK GÜVENCESİ MİLLET İTTİFAKI”

CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan, DSP’li Hikmet Ata’nın başkanlığını yaptığı Marmaraereğlisi Belediyesi’nde skandalların ardı arkasının kesilmediğini dile getirerek, “Halkımızın oyları ile seçilen Millet İttifakının Marmaraereğlisi Meclis üyelerimiz, hemşehrilerimizin hakkını savunmak için Haziran ayı belediye meclisinde bir soru önergesi daha verdiler. Önergede belirtildiği ve FOTOĞRAFLARDA da görüldüğü üzere Marmaraereğlisi Belediyesi garajındaki mazot tankından özel araçlara mazot konuluyor. Bu tam bir rezalet. Geçtiğimiz hafta da Millet İttifakı Meclis üyelerimiz belediye garajında özel araçlara bakım skandalını ortaya çıkartmıştı. Bakım yapılan araçların kimlere ait olduğu hala açıklanmadı. Şimdi de bu fotoğraflarda yer alan mazot konulan araçların kimlere ait olduğunu ve buna kimlerin neden göz yumduğunu halkımız bilmek istiyor. Marmaraereğlisi halkı adına; Belediye garajından kimlerin özel araçlarına mazot konuluyor? Halkın vergileri ile alınan ve sadece belediye araçlarına kayıt tutularak konulması gereken mazot neden başka araçlara konuluyor?   Araçlardan mazot için para alındı mı? Marmaraereğlisi Belediye Başkanı DSP’li Hikmet Ata’nın bu konudan haberi var mı?  Marmaraereğlisi Belediye Başkanının konudan haberi varsa buna göz mü yumdu?   Haberi yoksa Millet ittifakı Meclis üyelerimizin önergesi üzerine garajda bu olaya karışanlara soruşturma açılacak mı?  Millet İttifakı Marmaraereğlisi Meclis üyelerimizin önergesine tüm hemşehrilerimiz adına yanıt bekliyoruz. Halkımızın oyları ile seçilen ve hemşehrilerimizin güveniyle hareket eden Millet İttifakı Meclis üyelerimizin sonuna kadar arkasındayız.  Hemşehrilerimizin hakkını savunmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Soru önergemizle ilgili hukuki yollara da başvuracağız.

Halkın tek güvencesi millet ittifakı.” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.