• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Orion’da Yüzde Yüz Temiz Hava

ABONE OL
9 Haziran 2020 00:12
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerde özellikle klimalar konusunda medyada yer alan haberler üzerine Orion AVM Teknik Müdürü Elektrik Elektronik Müh. Nurettin Dilber tarafından, Orion’un havalandırma sistemleriyle ilgili detaylı açıklama yapıldı. AVM içerisinde %100 temiz havayla iklimlendirme yapıldığını vurgulayan Nurettin Dilber şunları söyledi;

“Alışveriş merkezi içerisine hava sağlayan tüm klima santrallerimiz %100 temiz hava ile çalışmaktadır. Asla karışım hava kullanmıyoruz. İç ortamdaki hava emilerek direkt dışarı atılıyor, dışarıdan alınan temiz hava iç ortama veriliyor. Üstelik dışarıdan aldığımız temiz hava, klima santrali içerisinde filtrasyondan geçtikten sonra UVC ışınıyla da dezenfekte edilmektedir. Klima santrali temiz hava üfleme girişlerinde sürekli çalışan 255 nanometre dalga boyunda UVC ışını sayesinde bakteri ve virüslere karşı hijyen sağlanmaktadır. Dış ortamdaki temiz havayı hijyenik temizliğini de sağlayarak AVM içerisine veriyoruz. ”

Coronavirüs nedeniyle Orion’da Ocak ayından beri, daha Türkiye’de vaka görülmeden hijyen uygulamaları yaptıklarını, temizlik periyotlarını sıklaştırdıklarını hatırlatan Orion AVM Genel Müdürü Meral Bostan da “son teknoloji ürünleriyle üst düzey hijyen sağlıyoruz” dedi ve şu açıklamayı yaptı;

“Türkiye’de vaka görülmesinin ertesi günü nano gümüş iyon teknolojisi ile alışveriş merkezlerimizin dezenfeksiyonunu sağladık. Mayıs ayında ise kendi ULV-50 cihazımızı aldık ve periyodik olarak gümüş iyonla temizliğe devam ediyoruz. Her gece UVC ışını uygulaması yapıyoruz. Gün içerisinde de sık periyotlarla kimyasal dezenfektanlar kullanılarak temizlik devam ediyor. Bu temizlik işlemleri ortak alanlar, WC’ler, asansörler, bankamatikler, kısaca her alanda yapılıyor. Ziyaretçilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak bizim için birinci öncelikli. Bu nedenle gerek dezenfeksiyon olsun, gerek havalandırma sistemlerinin çalışma şekli, maliyet değil insan sağlığı odaklı prosedürler uyguluyoruz.”

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.