• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

TEKİRDAĞ’A HAYVANAT BAHÇESİ OLSUN

ABONE OL
1 Temmuz 2020 22:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ergene Erzincan Dersim sosyal kültürel yardımlaşma dayanışma derneği başkanı Celal Varol   “Şimdi bu da nereden çıktı?” demeyin.” Her şeyimiz vardı da hayvanat bahçesinin olmayışı mı göze battı?” diye düşünmeyin.” Ne yani; hayvanat bahçesi de olmayıversin” diye burun kıvırmayın. Var, var; hem de bal gibi ihtiyaç var. Hayvanat bahçesi yapılsın Bu hayvanat bahçesi örneği Gaziantep Hayvanat Bahçesi mevcut özellikleriyle Türkiye’nin “en büyük hayvanat bahçesi” olma unvanına sahip olduğu gibi; aynı zamanda da dünya klasmanında dördüncü sırada yer almakta. Tekirdağ’da Ergene’de hayvanat bahçesi yapılacak büyüklükte arazi var mıdır evet vardır. Şimdi bakıyoruz hafta sonları çocuklarımızın tabiatı tanıması için kalkıp başka illere gidiyoruz. Ama bizim ilimizde ilçemizde böyle bir proje yapılması… Oraya da bölük bölük gideceğimizden hiç şüpheniz olmasın.

 Tekirdağ artık Büyükşehir. Dolayısıyla böyle bir hayvanat bahçesi hangi ilçemizde olursa olsun; ziyaretçiyi ayağına çeker ve o ilçeye turistik bir katkı olur. Ama istesek, arzu etsek bunu da yaparız. Bizim STK’lar olarak istediğimiz geleceğimiz olan çocuklarımızın için girişimlerin olması yönünde böyle bir proje dediğim gibi hem turist çekme hem de ilimize ilçemize büyük katkıları olacağından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve Ergene Belediye Başkanımız Rasim Yüksel’den isteğimizdir. Bu konu da en yakın zaman da kendilerini ziyaret ederek dileklerimizi ileteceğim” dedi

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.