• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • BÜYÜKŞEHİR’DEN ET VE SÜT ÜRETİCİLERİNE YÖNELİK BÜYÜK DESTEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN ET VE SÜT ÜRETİCİLERİNE YÖNELİK BÜYÜK DESTEK

ABONE OL
28 Ekim 2023 00:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve hayvancılık alanında en fazla yatırım yapan belediyelerin başında gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, üretimi ve üreticileri desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda son zamanlarda girdi maliyetlerinin artması nedeniyle zor durumda kalan hayvan yetiştiricilerine yönelik kaba yem desteğinde bulunmak amacıyla macar fiği ve yem bezelyesi tohum dağıtımı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca “Baklagil Yem Bitkileri Ekiliş Alanlarının Genişletilmesi Projesi” kapsamında uygulanan macar fiği ve yem bezelyesi tohum dağıtım programları, Malkara ve Şarköy ilçelerinde gerçekleştirildi. Proje çerçevesinde il genelinde 627 üreticiye 59.325 kilogram yem bitkisi tohumu dağıtımı gerçekleştirildi. Böylece bugüne kadar 4.276 üreticiye toplam 412.338 kilogram yem bitkisi tohumu dağıtımı yapılmış oldu.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ’IMIZI TARIM VE HAYVANCILIĞIN ÖNDE GELEN MERKEZLERİNDEN BİRİ HALİNE GETİRDİK”

Düzenlenen tohum dağıtım programlarında bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Hayata geçirdiğimiz projelerle Tekirdağ’ımızı tarım ve hayvancılığın önde gelen merkezlerinden biri haline getirdik. Süt hayvancılığı yapan üreticilerimize yönelik Karma Yem Projemiz devam ediyor. Baklagil Yem Bitkileri Ekiliş Alanlarının Genişletilmesi Projesi kapsamında macar fiği ve yem bezelyesi tohumu dağıtıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 4.276 çiftçimize toplam 412.338 kg yem bitkisi tohumu dağıttık. 41.233 dekar alana ekilen bu bitkilerden ortalama dekar başına 797 kg olmak üzere toplamda 32.862.701 kg kaliteli kaba yem elde edileceği tahmin edilmektedir. Yetiştiricilerimiz bu otu üretmek yerine satın alarak temin etmeleri halinde günümüz fiyatları ile 131.450.804 TL ödemek zorunda kalacaklardı. Ayrıca üretici örgütlenmesini destekliyoruz. Süt üretici birliklerine üye üreticilerimize yem bitkisi tohumu desteğinde bulunuyoruz. Tarım ve hayvancılığı desteklemeye yönelik projelerimiz devam edecek. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm üreticilerimize bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum” ifadelerini kullandı.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Fatih Bakanoğulları’nın proje detayları ile ilgili bilgilendirme yaptığı programlarda Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Şarköy Belediye Başkan Vekili İlyas Keklik, Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Mustafa Özmen, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca, Malkara Süt Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Fahrettin Kazan, Şarköy Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Temsilcisi Fikri Özer de birer konuşma yaparak başta Başkan Kadir Albayrak olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür ettiler.  

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.