• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun

ABONE OL
28 Ekim 2023 00:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Helvacıoğlu, mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün inancı, milletimizin iradesi ve mücadelesiyle tescillenen Cumhuriyetimiz 100 yaşında. 19 Mayıs 1919’da yakılan bağımsızlık ateşinin, büyük zaferle taçlanmasının ardından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923’te ‘Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimiz, atalarımızın bizlere bıraktığı en büyük mirastır. Cumhuriyetimizin 100. yılı, aynı zamanda Türkiye Yüzyılı’nın da başlangıcıdır. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun!” dedi.

                100 yıl önce zorlu koşullarda, benzerine rastlanmayacak bir milli mücadele yürütülerek Cumhuriyet’in kurulduğunu ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Bu ruh, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun nişanı olmaya devam etmektedir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, büyük mücadeleler ile kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında geleceğe büyük bir ümitle bakıyor ve çok çalışarak emin adımlarla ilerliyoruz. ‘Türkiye Yüzyılı’nı inşa edebilmemiz, hep birlikte geleceğe umutla bakabilmemiz için yeni nesillere Cumhuriyetimizin değerlerini, büyük Türk milletinin bir ferdi olmanın kıymetini en iyi şekilde anlatmalıyız. Milli Mücadelemizin köklü hatırası Cumhuriyetimizi nice 100 yıllar yaşatmak üzere hiç durmadan çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Binlerce yıldır tarih sayfalarını süsleyen Türk milletinin inanç ve kararlı duruşunun en büyük karşılığı olan Cumhuriyeti’mizin 100. yılı kutlu olsun. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda, Cumhuriyetimizin 100. yaşında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu yolda canlarıyla kanlarıyla mücadele eden tüm kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum. Yaşasın millet, yaşasın devlet, yaşasın Cumhuriyet!”

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.