• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
BAŞKAN YÜCEER HIZ KESMİYOR

BAŞKAN YÜCEER HIZ KESMİYOR

ABONE OL
16 Mayıs 2024 21:48
BAŞKAN YÜCEER HIZ KESMİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Marmaraereğlisi ve Çorlu ilçelerini ziyaret ederek devam eden ve tamamlanan çalışmaları yerinde inceledi, planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişlerinde bulundu.

İlçe programları kapsamında ilk durağı Marmaraereğlisi olan Başkan Dr. Candan Yüceer, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Mustafa Onur Bozkurter’i makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi ve Marmaraereğlisi Belediyesi bürokratlarının katılımıyla ilçenin ihtiyaçlarına ilişkin bir toplantının gerçekleştirildiği ziyarette, saha incelemeleri de yapıldı.

BAŞKAN YÜCEER: “KAPASİTE ARTIRIMINA GİDECEĞİZ”

Saha ziyaretleri çerçevesinde TESKİ Marmaraereğlisi Şube Müdürlüğü, Marmaraereğlisi Sahili ile TESKİ Yeniçiftlik İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ni de yerinde inceleyen Başkan Dr. Yüceer, teknik personelden yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İhtiyaçlara göre, tesislerde kapasite artırımına gidileceğini vurgulayan Başkan Dr. Yüceer, incelemeler sırasında vatandaşların talep ve beklentilerini de dinledi. Başkan Dr. Yüceer, vatandaşlara daha yaşanılabilir bir kent hedefi için durmaksızın çalışacaklarının sözünü verdi.

PROGRAMIN İKİNCİ DURAĞI ÇORLU OLDU

Marmaraereğlisi’nin ardından Çorlu’yu da ziyaret eden Başkan Dr. Yüceer, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu’da yapımı tamamlanan ve devam eden hizmet ve projeleri yerinde inceledi. Çalışmaların son durumuna ilişkin teknik personelden bilgiler aldı.

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK SPOR TESİSİ

Başkan Dr. Yüceer, Çorlu programı sırasında ilk olarak Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu’nda incelemelerde bulundu.

Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu, 20 bin 419 metrekare alan üzerinde inşa edildi ve toplam 13 bin 986 metrekare kapalı alana sahip. 2 bin 500 seyirci kapasitesi bulunan, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FİBA) standartlarında ve Trakya’nın en büyük spor tesisi olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu, ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak kapasiteye sahip.

Tesisin ilçe için önemli bir ihtiyacını karşılayacağına dikkat çeken Başkan Dr. Yüceer, yapılacak çalışmalarla tesisin işlevselliğinin daha da artırılacağını belirtti.

“ÇORLU OTOBÜS TEMİNALİ İLÇEMİZE DEĞER KATACAK”

Daha sonra yapımı son aşamada olan Çorlu Otobüs Terminali’nde devam eden çalışmaları en ince ayrıntısına kadar yerinde inceleyen ve son durum hakkında bilgiler alan Başkan Dr. Candan Yüceer, yeni otogarın hem işlevsellik hem de kapasite anlamında Çorlu’ya yakışan bir otogar olacağına vurgu yaparak otogarın Çorlu’ya değer katacağını söyledi.

Hıdırağa Mahallesi sınırları içerisinde yapımı devam eden otogar, 51 bin 84 metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. Proje kapsamında 17 bin 363 metrekare kapalı alanı da olan tesis, şehirlerarası otobüs terminali ve çevre yerleşkeler terminali olmak üzere iki bölümden oluşacak. Terminalde 20 gişe, giden ve transit yolcu katında 30 peron, giden yolcu katında 10 peron ve 20 otobüs bekleme cebi yer alacak.  Çevre Yerleşkeler Otobüs Terminali’nde ise 10 gişe bulunacak. Ayrıca terminal bünyesinde danışma, polis, zabıta noktaları, banka, ATM’ler, araç kiralama, PTT, kargo, emanet eşya büroları, 9 adet dükkân, sağlık birimi, kuaför, pastane, büfeler, otobüs bakım atölyesi, mescit, WC’ler, teknik hizmet birimleri, 110 araçlık misafir araç otoparkı, 26 araçlık servis, 32 araçlık işletme otoparkı ve taksi durağı da olacak.

DEVAM EDEN VE TAMAMLANAN TÜM PROJELER YERİNDE İNCELENDİ

Kapalı spor salonu ve otogar ziyaretlerinin ardından inceleme programına devam eden Başkan Dr. Yüceer, Önerler Mahallesi içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı inşaat çalışması ile inşaat tamamlandıktan sonra yapımına başlanacak olan üstyapı proje alanında incelemelerde bulundu. Başkan Dr. Yüceer, ayrıca vatandaşların ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılanması için teknik personele talimatlar verdi.

KUZEY YOLU PROJESİYLE ÇORLU TRAFİĞİ RAHATLATILACAK

Yapımı Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sürdürülen ve Çorlu’da alternatif bir yol olacak Kuzey Yolu Projesi bağlantı yollarından olan Kemalettin Mahallesi Halit Ziya Uşaklıgil Caddesi’ni de inceleyen Başkan Dr. Yüceer, projede gelinen son duruma dair bilgiler aldı.

Bahse konu Kuzey Yolu Projesinin tamamlanmasıyla birlikte, Çorlu kuzeyinde, doğudan batıya ulaşım sağlanmış olacak. Proje kapsamında 1 Kasım Caddesi’nden Dumlupınar Caddesi’ne, daha sonra Halit Ziya Uşaklıgil ve ardından Fatih Caddesi’ne bağlantı yapılacak ve Çorlu’ya alternatif bir yol kazandırılarak ilçe trafiği büyük oranda rahatlatılacak.

BAŞKAN YÜCEER: “SU TAŞKINI SORUNUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN TALİMAT VERDİM”

Başkan Dr. Yüceer, inceleme programı kapsamında son olarak Şeyh Sinan Mahallesi İbrahim Çallı Sokak’taki yağmur suyu çalışmasını ve Kemalettin Mahallesi TOKİ bağlantı yolu yapım çalışmasını yerinde inceledi.

Bülent Ecevit Bulvarı ile Uysal Sitesi bölgesinde olan ve altyapı çalışması gerçekleştirilecek olan alanı ekiplerle birlikte inceleyen Başkan Dr. Yüceer, yetkililere vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına gerekli çalışmanın ivedilikle başlatılması talimatını verdi ve şu şekilde konuştu: “Bölgedeki yakıcı sorunları biliyoruz. Özellikle yoğun yağmur yağışı sonrası oluşan kötü tabloyla ilgili hemşehrilerimizle görüştük. Bu soruna kesin bir çözüm üretilmesiyle ilgili gerekli talimatları verdim. Kısa sürede, kalıcı bir çözüm için gereken her şey yapılıyor.”

HALK İÇİN, HALK ODAKLI BELEDİYECİLİK

İncelemeler sırasında vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Candan Yüceer, talep, öneri ve beklentileri dinledi. İlçe belediyeleri ile koordineli bir şekilde güçlü bir hizmet ağı oluşturacaklarına dikkat çeken Başkan Yüceer, halk için halk odaklı bir belediyecilik anlayışıyla çalışacaklarını ifade etti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.