• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
CHP’li Öztrak: “Türkiye’deki Gıda Enflasyonu OECD’nin Grafiklerine Sığmıyor”
  • ERGENE GAZETESİ
  • MANŞET
  • CHP’li Öztrak: “Türkiye’deki Gıda Enflasyonu OECD’nin Grafiklerine Sığmıyor”

CHP’li Öztrak: “Türkiye’deki Gıda Enflasyonu OECD’nin Grafiklerine Sığmıyor”

ABONE OL
29 Mayıs 2024 22:09
CHP’li Öztrak: “Türkiye’deki Gıda Enflasyonu OECD’nin Grafiklerine Sığmıyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’li Öztrak, OECD’nin üye ülkelerdeki gıda enflasyonunu gösterdiği grafiğe Türkiye’yi sığdırmak için grafik çubuğunu kesmek zorunda kaldığını belirterek, “Hükümete sorarsanız, enflasyon dünyanın sorunu diyor. Ama bu grafik, Türkiye’de yaşanan gıda enflasyonun dünyanın sorunu değil; bal gibi Erdoğan’ın tuhaf politikalarının sonucu olduğunu gösteriyor” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı’nın (OECD) üye ülkelerdeki gıda enflasyonuyla ilgili paylaşımını sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla değerlendirdi. Öztrak, şunları ifade etti:

TÜRKİYE’DEKİ GIDA ENFLASYONU, İKİNCİ SIRADAKİ İZLANDA’YI 10’A KATLADI

OECD üye ülkelerin Mart ayı gıda enflasyonunu gösteren bir grafik hazırlamış. Türkiye’nin gıda enflasyonunu gösteren çubuk grafiğe sığmayınca, yüzde 10 ile yüzde 50 arasını kesmek zorunda kalmış! Türkiye Mart ayında yüzde 70’in üzerinde gıda enflasyonuyla açık ara OECD şampiyonu olmuş. İkinci sıradaki İzlanda’da gıda enflasyonu ise yüzde 7,1’le Türkiye’nin onda biri!

DÜNYANIN SORUNU DEĞİL, ERDOĞAN POLİTİKALARININ SONUCU

Hükümete sorarsanız, “enflasyon dünyanın sorunu” diyor. Ama bu grafik, Türkiye’de yaşanan gıda enflasyonun “dünyanın sorunu” değil; bal gibi “Erdoğan’ın tuhaf politikalarının sonucu” olduğunu gösteriyor. İşte; 10 bin lira aylık alan emekli bu zulme itiraz ediyor. Açlık sınırı altındaki asgari ücretle hayata tutunmaya çalışan emekçi buna isyan ediyor. Gününü siftah etmeden geçiren esnaf, bunun için kara kara düşünüyor…

KAPTANIN YALAN SÖYLEDİĞİNİ HERKES BİLİYOR

O meşhur şarkıda söylendiği gibi: “Herkes biliyor, zarların hileli olduğunu. Teknenin su sızdırdığını, kaptanın yalan söylediğini herkes biliyor… Fakirler fakir kalırken, zenginler daha zengin oluyor… İşler böyle yürüyor…”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.