• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
ERGENE CHP TEŞKİLATI’NDA DEĞİŞİM SESLERİ

ERGENE CHP TEŞKİLATI’NDA DEĞİŞİM SESLERİ

ABONE OL
28 Mayıs 2024 23:22
ERGENE CHP TEŞKİLATI’NDA DEĞİŞİM SESLERİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2024 yerel seçimlerinde Türkiye genelinde oylarını ve mevcut belediye sayılarını arttıran CHP’nin başlattığı değişim rüzgârı il ve ilçe teşkilatlarında da hissediliyor. Partide yapılacak Kadın Kolları seçimine günler kala yeni bir aday açıklaması geldi. CHP’nin tecrübeli isimlerinden Özlem Akın 28 Mayıs günü sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla adaylığını duyurdu.

Özlem Akın “Yine Kadın, Yeniden CHP, Yepyeni Ergene” sloganıyla yaptığı adaylık açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi.

“Yine Kadın, Yeniden CHP, Yepyeni Ergene!

Kıymetli CHP ailem, değerli hemşerilerim;

2024 yılı yerel seçimlerinde tüm Türkiye’yi saran, hepimizi umutlandıran değişim rüzgârı ilçemizde istediğimiz yönde esmedi. Hatalar yapıldı, eksiklikler oldu. Ancak şunu biliyoruz ki; demokrasi kapıları değişim için her zaman aralık. Tabi ki değişim beklemekle, sihirli değnekle olmuyor. Çalışmakla, alın teriyle, gözyaşıyla, fedakarlıkla başarılıyor.

Ben Özlem Akın. CHP Ergene Kadın Kolları Başkanlığı için adaylığımı heyecan, haklı gurur ve büyük umutlarla sizlere açıklıyorum.

Demokrasinin bizler için açık bıraktığı o değişim kapısını ardına kadar açmak istiyorum. Eski, yeni, kadın, erkek, genç, yaşlı, emekli, işçi demeden herkesle birlikte o kapıdan içeriye girmek istiyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in kadını olarak, bu topraklardan aldığım gücü bu topraklar için işe, aşa, özgürlüğe dönüştürmek istiyorum.

Ben Özlem Akın. Ben CHP’li değilim. BEN CHP’YİM. Çocuktum, buradaydım. Büyürken, buradaydım.  Savaşırken, buradaydım. Kaybettik, yine buradayım. Bir Anadolu kadını gibi; karda, fırtınada, felakette evini bırakmayan bir ana gibi… Ben başka yeri ev bilmedim. Kırıldım, küsmedim. Yoruldum, yılmadım.

Eskiye sarılarak, yeniyi kucaklayarak yeniden CHP’yi inşa etmek, yepyeni bir Ergene’yi bu memlekete kazandırmak için elimi taşın altına daha büyük bir umutla koymaya hazırım.

Her kapıyı çalmak, kadını konuşmak, kadını konuşturmak, bereketli Ergene’ye hak ettiği ruhu kazandırmak için çıktığım bu yolda sizlerden destek istiyorum.

Barışarak, karışarak, çoğalarak kazanacağız, inanıyorum!

Sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum”

Özlem Akın Kimdir?

1973 Çorlu doğumlu olan Özlem Akın, ilk ve orta öğrenimini Pınarbaşı İlköğretim Okulu’nda tamamladı.  1997 yılında Trakya Üniversitesi Gümrük İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Kapıkule Gümrük Müdürlüğü’nde ilk iş tecrübesini edindi. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlık sözleşmeli İngilizce Öğretmenliği tecrübesinin ardından ise özel sektörde satın alma görevini üstlendi. Hayatına İsviçre tecrübesi sığdıran siyasetçi, Türkiye’ye döndükten sonra ise 2014-2023 yılları arasında Ergene Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev aldı.

Çocukluğundan bu yana CHP’nin içerisinde olan Akın, 2003 yılında Muhittin Mahallesi’nden delege seçilerek siyasette daha aktif rol almaya başladı. 2024 yılında ise CHP Kadın Kolları Başkanlığı için aday olarak seçmenlerin karşısında çıktı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.