• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
DPS’DE ŞOK TASFİYELER: NELER OLUYOR? SEÇMEN TEPKİLİ!

DPS’DE ŞOK TASFİYELER: NELER OLUYOR? SEÇMEN TEPKİLİ!

ABONE OL
29 Haziran 2024 21:36
DPS’DE ŞOK TASFİYELER: NELER OLUYOR? SEÇMEN TEPKİLİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bulgaristan’da 9 Haziran’da eş zamanlı yapılan genel seçim ve Avrupa Parlamentosu (AP) seçimi için Türkiye dahil 60 ülkede oy kullanıldı.

DPS PARTİSİ’Nİ BÖLMEK Mİ İSTİYORLAR?

Edinilen bilgiye göre seçimlerden ikinci olarak çıkan DPS’de sular durulmuyor. Seçim sonuçlarının kötü olmamasına rağmen görevden alınmalar, “parti içinde bir temizliğe mi gidiliyor?” sorusunu akıllara getiriyor.

Seçmen ve partililerin büyük tepkisine neden olan görevden alınmalar, “Aysel Rufad, Türkiye’de ve Şumen’de seçim sonuçları düşük diye görevden alındı. Filiz Hüsmanova Varna’da seçim sonuçları düşük diye görevden alındı. Ramadan Atalay, seçim sonuçları düşük diye görevden alındı. Birşen İbryamova neden görevden alındı? Ahmet Doğan’a göz dağı vermek için mi? Turgovişte bölgesinde 5000 oy artış var? Neler oluyor?” seslerinin yükselmesine sebep oldu.

Öte yandan “Bu halk buna 35 senedir izin vermedi, şimdi de vermeyecek.” Sesleri yükseldi.

GÖREVDEN ALINMALAR ŞOK YARATIYOR

Hareketin onursal başkanı Ahmed Doğan’ın özel sekreteri Birşen İbryamova da DPS’deki tasfiyeye kapılmıştı. “Ahmet Doğan’ı Destekliyorum” Facebook grubunun Moderatörü Sergey Stanishev’in ofisindeki eski Ulaştırma Bakan Yardımcısı Yujel Atilla’nın eşi Elvan Atilla, Doğan’ın yakın çevresinden bir kişinin daha görevden alındığını duyurdu.

DPS GENEL MERKEZİNDE NELER OLUYOR?

Ahmed Doğan’ın özel sekreteri Birşen İbryamova DPS genel merkezinden uzaklaştırıldı.

Dün Filibe’deki DPS, parlamentodaki emektar milletvekili Ramazan Atalai’ye olan güvenini kaldırdı, ancak tepelerin altındaki Şehirde yapılan son parlamento oylamasının seçim sonuçları kötü değil. Ayrıca parlamentoyu terk etmesi yönünde çağrılar da yapıldı ve bu, önümüzdeki günlerde yönetimin alacağı bir karar olacak.

DPS’DEKİ TASFİYE DOĞAN’IN SEKRETERİNE DE ULAŞTI

“Yeni yönetimden yaşananlarla ilgili açıklama istiyoruz. Kimse bir açıklama yapmıyor. STK nerede, CS nerede. Eşbaşkanlar Peevski ve Chakarov nerede!?!” diyerek, eski bakan yardımcısı Yücel Atilla’nın eşi Elvan Atilla’nın paylaşımında şunları yazdı:

“Kaynaklarımızdan Ahmed Doğan’ın özel sekreteri olduğunu öğrendik… Birşen İbryamova iki gün önce DPS Genel Merkezi’nden serbest bırakıldı. 30 yıldır özel sekreterlik yapıyor. Şimdi de lider Ahmed Doğan’a yakın kişilerin bunu yaptığını anlıyoruz. Gerçekten temizleniyorlar. Neden?!?

Önce Filiz Hüysmenova, sonra Aysel Rufad, Ramazan Atalai ve ilginç bir şekilde neden Birşen.

Yeni yönetimden açıklama istiyoruz, STK nerede, CS nerede kimse açıklama yapmıyor.

Eşbaşkanlar Peevski ve Chakarov nerede!?!

Cevapları borçlusun!?”.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.