• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
“EKMEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”

“EKMEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”

ABONE OL
11 Haziran 2024 20:47
“EKMEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Kırklareli Milletvekili TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu’nun “Trakya Buğday Mitingi” Hakkında Basın Açıklaması.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin açıkladığı 2024 hububat alım fiyatları üreticilerimizi çileden çıkarmıştır.

Ekmeklik buğday alım fiyatı ton başına 9 bin 250 lira, makarnalık buğday ton başına 10 bin lira, arpa alım fiyatı ise ton başına 7 bin 250 lira olarak açıklandı.

2023’de 8.250 TL olan buğday fiyatı 2024 yılı için 9.250 TL açıklanmıştır. Alım fiyatındaki artış sadece %12 de kalmıştır.

TÜİK’e göre yıllık enflasyon %75’e yükselmiş, girdi fiyatlarında %50-80 arasında artışlar yaşanmış ve Ziraat Odaları Birliği 1 kilo buğdayın üretim maliyetini 10 lira 87 kuruş açıklamışken bu alım fiyatları adeta üreticiyle dalga geçmektir.

Trakya’nın, Kırklareli’nin, ülkemizin dört bir köşesindeki hububat üreticilerimizin haklı çığlığını büyütmek ve Tek Adam rejiminin uyguladığı bu gayri milli anlayışa dur demek için;

CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in katılımıyla 14 Haziran 2024 Cuma günü Tekirdağ Hayrabolu Galatasaray Saat Kulesi Meydanı’nda saat 15:00’da gerçekleştireceğimiz TRAKYA BUĞDAY MİTİNGİNDE milletin efendisi köylümüzün sesi oluyoruz, köylü millet el ele çiftçimize, üreticimize sahip çıkmak için buluşuyoruz.

Üreticinin haklı feryadını büyüterek en kısa sürede hububat alım fiyatlarının yeniden değerlendirilmesini istiyoruz. Aksi takdirde AKP iktidarı çiftçinin ölüm fermanını imzalamış olacaktır.

Haydi,

Alın terini toprağına akıtan, zor şartlarda üretmekten vazgeçmeyen, toprağına aşık, ülkesine, milletine yürekten bağlı vefakâr üreticilerimiz için, 

Ekmeğimize sahip çıkalım, bir olalım, iri olalım, diri olalım.

Haydi,

Sende ekmeğine sahip çık! Saygılarımla.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.