• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
OKULLARIMIZA REHBER ÖĞRETMEN ATAYIN

OKULLARIMIZA REHBER ÖĞRETMEN ATAYIN

ABONE OL
10 Haziran 2024 18:30
OKULLARIMIZA REHBER ÖĞRETMEN ATAYIN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Nurten Yontar, ÇEDES Projesiyle laik eğitime gölge düşürüldüğü gibi ibadethanelerin de kutsiyetini yitirdiğine dikkat çekerek, “Okullarımıza pedagojik formasyonu olmayan kişileri değil, rehber öğretmenleri atayın” çağrısı yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Nurten Yontar, Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) projesi ile pek çok skandala imza atıldığını söyledi.
Daha önce ÇEDES Projesi kapsamında çocuklara cami ve mezarlık temizletilmesi, imamların anaokullarına götürülmesi gibi uygulamaların yaşandığını anımsatan Yontar, son olarak ÇEDES Projesi adı altında çocuklar yine camiye götürülerek sokak oyunları oynatıldığını hatırlattı.

ZORLAYICI UYGULAMALARLA DİNİ SEVDİREMEZSİNİZ
AKP iktidarının vatandaşı dinden de soğuttuğuna işaret eden Yontar, şunları dile getirdi: “ÇEDES Projesi denen bu ucubeyle laik eğitime gölge düşürdüğünüz gibi ibadethanelerin kutsiyetini de yerle bir ediyorsunuz. Tüm dinlerin uyması gerekli belli kuralları vardır ve ibadethanelere gelen herkes bu kurallara uymak gerektiğini bilir. Zorlayıcı uygulamalarla dini sevdiremezsiniz. Milleti dinden soğuttunuz, camilerde cemaat kalmadı ve insanlar AKP politikaları yüzünden din değiştiriyor.”

BU SESE KULAK VERİN
Rehber öğretmenlerin atama beklediğini ifade eden Yonar, “Okullarımıza pedagojik formasyonu olmayan kişileri değil, rehber öğretmenleri atayın. Rehber öğretmenlerimiz atama bekliyor, bu sese kulak verin” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.