• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
“Bağımlılıklarla Mücadele Paneli”

“Bağımlılıklarla Mücadele Paneli”

ABONE OL
7 Temmuz 2024 22:55
“Bağımlılıklarla Mücadele Paneli”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bağımlılık, zevke neden olan madde veya davranışların artan miktarlarda tekrarlanmasıyla oluşan biyopsikososyal bir bozukluktur. Bu zevke uyuşturucu, sigara, alkol gibi maddeler neden olabileceği gibi; patolojik kumar oynama, sosyal medyayı gereğinden fazla kullanma gibi davranış tutumları da neden olabilmektedir. Kişilerin ruh ve beden sağlığını olumsuz yönde etkileyen tüm madde ve davranışların arz ve talebinin engellenmesine yönelik çalışmalar Devletimizin tüm kurumları, sivil toplum kuruluşları ve gönüllü vatandaşlarımızın iş birliğinde yürütülmektedir.

Bağımlılık ülkemizin geleceğini karanlıkta bırakacak kadar derin bir halk sağlığı sorunudur. Bu nedenle öncellikle bağımlılığın önlenmesi, önlenememesi halinde tedavi ve rehabilitasyon çalışmalarının ivedilikle yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığı koordinesinde toplanan Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulunca alınan karar gereği 81 İl ve 922 İlçede toplumun çeşitli kesimlerinin katılımıyla “Bağımlılıkla Mücadele Panelleri” düzenlenmektedir. Tüm illerimizde yapılan bu etkinliklerde temel amaç bağımlılıkla mücadele kapsamında sorunların belirlenmesi, çözüm önerilerinin tartışılması, panelistlerin tecrübe ve bilgilerini paylaşması, ülkemizde yürütülen çalışmaların kamuoyuna aktarılmasıdır.

İlimizde, Sağlık Müdürlüğümüz koordinesinde 09 Temmuz 2024 tarihi 09.00 –  14.00 saatleri arasında Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde 7.Bağımlılıkla Mücadele Paneli düzenlenecektir. Yapılması planlanan panele Sayın Valimiz Recep SOYTÜRK başkanlık edecek olup; İl protokolü, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu üyeleri, İlçe Sağlık Müdürlüklerimiz, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yerel basın mensupları, muhtarlar ve bağımlılıkla mücadele çalışmalarına katkı sağlayan ilgili personeller katılım gösterecektir.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.