• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
Başkan Soner Ilık, “Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 2024 Yılı Temmuz Ayı Olağan Toplantısı”na Katıldı
  • ERGENE GAZETESİ
  • MANŞET
  • Başkan Soner Ilık, “Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 2024 Yılı Temmuz Ayı Olağan Toplantısı”na Katıldı

Başkan Soner Ilık, “Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 2024 Yılı Temmuz Ayı Olağan Toplantısı”na Katıldı

ABONE OL
10 Temmuz 2024 21:18
Başkan Soner Ilık, “Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 2024 Yılı Temmuz Ayı Olağan Toplantısı”na Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; Kırklareli Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Yönetim Kurulu Başkanı Birol Ekici başkanlığında Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde faaliyet gösteren BSH Fabrikası’nda düzenlenen “Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 2024 Yılı Temmuz Ayı Olağan Toplantısı”na katıldı.

Düzenlenen toplantıda; Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Kırklareli Belediye Başkanı Derya Bulut, Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Hakan Geriş, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesi ile başlayan toplantıda; Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin TR21/23/TUR/0002 sözleşme numaralı “Dört Mevsim Turizm Rotasının Oluşturulması ve Gastronomi Okulu Kurulması” projesine yönelik fesih talebi görüşüldü. Daha sonra “1/100.000 Ölçekli Trakya Alt Bölgesi Ergene Havzası Revizyon Çevre Düzeni Planı”nın yenilenmesine yönelik başlatılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. “2019 Yılı Turizmin Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı Kapanış Raporu”nun sunumu yapıldı. BSH Türkiye CTO&COO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Mandalı, BSH’ın Çerkezköy’deki üretim operasyonlarına dair bir sunum gerçekleştirdi. “2025 Yılı Ajans Çalışma Programı ve Bütçesi”nin görüşülmesi ile sona eren toplantının ardından BSH Fabrikası’nın durumu ve bölge ekonomisine katkıları hakkında yetkililerden bilgiler alındı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.