• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

DOÇEK Kazandere Vadisindeydi

ABONE OL
10 Aralık 2019 15:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trakya’nın Dereleri Özgürce Akmalı” başlığı altında Kömürköy’den başlayan keşif yürüyüşü Kazan Deresini takip ederek, derenin yarattığı vadi boyunca Aksicim Köyüne kadar devam etti.
 
Sabah gün doğumuyla Kazandere Vadisine giren ekip buradaki patikaları ve dere yatağını kullanarak Balkaya köyüne yakın bir noktada kamp yaptı. 
 
Gündüz mevsime göre ılık olan hava güneşin batışıyla buz ve kırağıya döndü. Ekip sabah bir buz deryası içinde uyanarak ikinci güne başladı. İlk günkü yolu izi olmaz patika ve kayalıkların getirdiği zor etaplar, ikinci gün nispeten daha yumuşak bir dokuya kendini bıraktı. 
 
Ekip parkur boyunca bir çok kez Kazan Deresinden geçiş yaptı.
 
Dere Kıyıköy yakınlarında bulunan ve İstanbul’a su sağlayan Kazandere Barajına bağlanıyor. 
 
Keşan DOÇEK Başkanı Hakan EŞME “Kazan deresinin Trakya bölgesinin can damarlarından biri olduğunu ve kirletilmeden akması gerektiğini, Trakya’da su konusunda yakın gelecekte sıkıntılar yaşanacağını, şu an bile yer sanayi bölgelerinde yer altı sularının 400 metreye indiğini belirtti. EŞME, “Keşif yürüyüşü etkinliğinin, parkur olarak zorlu koşullarda yapıldığını, bu koşulların üstesinden gelen, ekip ve takım ruhuyla, paylaşım ve kararlılığı bir arada soluklayan arkadaşlarına ve faaliyete Velimeşe VELBİS Grubundan katılan muhtar Mehmet Erkul ve Güven Bilecen ile, Silivri SİLBİS Grubunu temsilen gelen Reha Ekici’ye ve keşif yürüyüşüne her zaman destek olan ‘Büyük DOÇEK Ailesine‘ teşekkür etti

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.