• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Engelli Vatandaşlara Dokunulmaya Devam Ediliyor

ABONE OL
11 Aralık 2019 16:06
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çorlu’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara dokunabilmek için sosyal belediyecilik ilkeleri doğrultusunda hareket eden ve engelli vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirecek adımlar atarak ihtiyaçlarını karşılayacak projelere destek olan Çorlu Belediyesi, engelleri hep birlikte aşabilmek için çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, bu kapsamda İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan ‘Engelleri Birlikte Aşalım Kapakları Birlikte Toplayalım’ kampanyası ile ilk 11 ayda 500 kilogramdan fazla kapak toplandığını ifade ederek, “Çorlu Belediyesi olarak toplumumuzun ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için her zaman onlarla iç içe olmaya ve talepleri doğrultusunda hareket ederek çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Bu çerçevede Çorlu Belediyesi ana hizmet binası başta olmak üzere ana hizmet binası dışında bulunan müdürlüklerimiz ve bu müdürlüklerimize bağlı birim ve işletmelerde bulunan kapak toplama noktaları öncelikle çalışanlarımızdan büyük ilgi ve destek gördü. Bunun yanı sıra Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz, kurs merkezlerimiz ve kafelerimiz vatandaşlarımızın da destekleriyle büyüdü.

2019 yılının ilk 11 ayında Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz 100 kilogram, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından müdürlükler ve bağlı birimlerde yürütülen çalışmalar kapsamında 400 kilogram olmak üzere 500 kilogramın üzerinde her renkten topladığımız kapak ile temin edeceğimiz tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

Daha geniş kitlelere ulaşabilmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Öte yandan ‘Engelleri Birlikte Aşalım Kapakları Birlikte Toplayalım’ çalışmamıza en büyük destek engelli bireylerin ailelerinden geldi.

Özellikle çarşamba günleri otizm, SMA, felç, down sendromu gibi fiziksel ve ruhsal engelli vatandaşlarımıza yönelik düzenlediğimiz ve 70 engelli vatandaşımızın ücretsiz olarak yararlandığı yüzme derslerine katılan aileler bu projemizin en büyük destekçisi oldular.

Emeği geçen ve destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kampanyayı büyütmek için hazırlıklarımız devam ediyor. Engelleri hep birlikte aşacağımıza yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.