• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER

Ergene Halkımıza Duyurulur

ABONE OL
19 Mart 2020 21:22
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan genelgeye istinaden yaptığı açıklamada, “Çin’in Vuhan kentinden dünyaya yayılan Korona virüs salgını nedeniyle 13 Mart 2020 tarihli ve 31067 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında Ergene Belediyesinde çalışan 3’ü hamile, 7’si 60 yaş üstü, 10’nu kronik hastalığa sahip, 7’si engelli, 4’ü okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunan kadın çalışanlarımız, 2‘si yasal süt izni kullanan ve 1 yurt dışından gelen personelimiz olmak üzere toplamda 34 çalışanımız 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 12 gün süre ile idari izinli sayılacaklardır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan genelgeye istinaden, 34 belediye personelinin izinli sayılmaları nedeniyle Ergene Belediyesinde çalışmaların aksatılmadan devam edeceğini belirten Başkan Yüksel, “Belediyemizde çalışan hamile, yasal süt izni kullanan, engelli, 60 yaş üzeri, kronik hastalığa sahip, yurt dışından gelen ve okul öncesi ile ilköğretimde çocuğu bulunan personelimizin izinli olması sebebiyle personel sayımızda azalma olsa da Belediyemizde hizmetlerin aksamaması için görevli bulunan diğer personellerimiz ellerinden gelen çabayı en üst düzeyde göstereceklerine yürekten inanarak Ergenemizde belediye çalışmalarının aksamayacağını belirtmek isterim” dedi.

Başkan Yüksel Ergene’de Korona virüsüne karşı tedbirlerin alındığını belirterek, “Belediyemiz tarafından toplu yaşam alanları, parklar, okullar, ibadethaneler, duraklar, mahalle muhtarlıkları, cadde ve sokaklar ilaçlı sular ile yıkanmış ve dezenfekte edilmiştir. Yine bunun yanı sıra ayrıca Ergenemizde semt pazarlarında pazarcı esnafımıza ve vatandaşlarımıza maske, eldiven ve dezenfektan da dağıtıldı ve dağıtılmaya da devam edecek. Ergenemizde ki otobüs bekleme duraklarına yine belediyemiz tarafından dezenfektanlar da konularak İlçemizde virüse karşı önlemlerimiz devam etmektedir” dedi.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.