• HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
  • ERGENE GAZETESİ
  • Başkan Cüneyt Yüksel İzolasyonlu Sedyeleri Yerinde İnceledi

Başkan Cüneyt Yüksel İzolasyonlu Sedyeleri Yerinde İnceledi

ABONE OL
7 Nisan 2020 13:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halk Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında maske üreterek başta sağlık çalışanları olmak üzere birçok kamu kurumunda ücretsiz olarak maske dağıtımı gerçekleştiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, projesinden üretimine tamamen kendi bünyesinde hazırladığı ve Tekirdağ’daki dört hastaneye teslim ettiği sıfır temaslı ateş ölçüm kabinlerinin ardından şimdide izolasyonlu sedye üretmeye başladı.

GÖNÜLLERİ BİR KEZ DAHA FETHETTİ

Bir yandan şehrin dört bir yanında dezenfekte çalışmalarına devam eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, sağlık çalışanlarına salgının bulaşma riskini en aza indirmek için gerçekleştirdiği izolasyonlu sedye projesi ile de gönülleri fethetti.

BAŞKAN YÜKSEL İZOLASYONLU SEDYELERİ YERİNDE İNCELEDİ

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde Süleymanpaşa Belediyesi atölyesinde projelendirilerek hazırlanan izolasyonlu sedyeleri yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu.

YÜKSEL: “FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE ATÖLYEMİZDE ARKADAŞLARIMIZ ÇALIŞMA YAPTILAR”

Tüm dünyayı saran korona virüsü salgınına karşı en büyük risk grubunun sağlık çalışanları olduğunu altını çizen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Salgın çıktığından beri gece gündüz demeden canını ortaya koyarak çalışan, bizlerin sağlığına kavuşması için virüsle en büyük mücadeleyi veren sağlık çalışanlarımız için bir şeyler yapmamız gerekiyordu. Fen İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde atölyemizde arkadaşlarımız çalışma yaptılar. Hazırlanan projelerden bazılarını belirleyip üretmeye karar verdik.” dedi.

“MASKE FİYATLARININ 10’A KATLANMASINA KAYITSIZ KALAMADIK”

Çalışmalara Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak maske üretimi gerçekleştirmekle başladıklarını dile getiren Başkan Yüksel; “Virüsün etkilerini en aza indirmek için şehrimizde aralıksız dezenfekte çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca kamu binalarımızın içlerini de düzenli aralıklarla dezenfekte ediyoruz. Bir yanda da ülke gündemimizi takip edip çözümler bulmaya çalışıyoruz. Maske stoklarının az olmasından dolayı maske fiyatlarının 10’a katlanmasına kayıtsız kalamadık. Halk Eğitim müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak ücretsiz maske üretemeye başladık. Önceliğimiz sağlık çalışanları olmak üzere kamu kurumlarımızda çalışanlarına maske dağıtmaya başladık.” diye konuştu.

“SIFIR TEMASLI ATEŞ ÖLÇÜM KABİNLERİNİ SÜLEYMANPAŞA BELEDİYEMİZİN ATÖLYELERİNDE PROJELENDİRİLİP ÜRETEREK DÖRT HASTANEMİZE TESLİM ETTİK”

Maske üretimini ardından sağlık çalışanlarının virüsten direkt etkilenmemesi için çalışmalara yoğunlaştığını ifade eden Yüksel; “Sağlık çalışanlarımızın salgından etkilenmemesi için yeni projelere yoğunlaşarak sıfır temaslı ateş ölçüm kabinlerini Süleymanpaşa Belediyemizin atölyelerinde projelendirilip üreterek dört hastanemize teslim ettik. Kabinler çok beğenildi ve çeşitli illerden kurumlar kabin üretimi için bizlerle iletişime geçmeye başladı. Sağlık çalışanlarımızın salgından etkilenme ihtimalini daha da düşürmek için çalışmalarımıza devam ettik ve izolasyonlu sedye projemizi hayata geçirmeye karar verdik.” şeklinde konuştu.

“İZOLASYONLU SEDYELERİMİZİN ÜRETİMİNİ ARTTIRIP HASTANELERİMİZE YİNE ÜCRETSİZ OLARAK TESLİM EDECEĞİZ”

İzolasyonlu sedyelerin üretimini arttırıp hastanelere ücretsiz olarak verileceğini de sözlerine ekleyen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; “Ateşli hastalıklarda sağlık çalışanımıza olası virüs bulaşma riskini ortadan kaldırmak üzere hazırladığımız izolasyonlu sedyelerimizin üretimini arttırıp hastanelerimize yine ücretsiz olarak teslim edeceğiz. Bizler için canını ortaya koyarak mesai gözetmeksizin çalışan sağlık çalışanlarımız için çalışmalarımız devam edecek. Allah onlardan razı olsun.” diye konuştu.

KAYNAK: Hasan GİRGİN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.